18:03
П'ятниця, 12 Травня 2017

Нацрада внесла до ліцензій «112 Україна» нову структуру власності, але рішення набудуть чинності за додаткової умови

1 500
12 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензії шести телекомпаній, що мовлять з логотипами «112 Україна», у зв’язку зі зміною власників, керівників і редакційних рад, але висунула компаніям додаткову умову.
Нацрада внесла до ліцензій «112 Україна» нову структуру власності, але рішення набудуть чинності за додаткової умови
Нацрада внесла до ліцензій «112 Україна» нову структуру власності, але рішення набудуть чинності за додаткової умови

Нацрада вирішила переоформити ліцензії ТОВ «Телерадіокомпанія “112-ТВ”», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ». Водночас вона зобов’язала кожну з компаній протягом 14 днів надати перелік пов’язаних осіб, відомості про кінцевого бенефіціарного власника та документи, які підтверджують права кінцевого бенефіціарного власника. Додатково Нацрада вказала, що рішення про переоформлення ліцензій наберуть чинності після належного виконання ліцензіатами додаткової умови – тобто після того, як компанії нададуть запитувані Нацрадою документи.

Власники і керівництво компаній змінилося майже рік тому. Із червня 2016 року структура власності телеканалу «112 Україна» закільцьована (компанії належать одна одній). Зі структури власності вийшли компанії, кінцевим бенефіціаром яких називав себе Андрій Подщипков, пан Подщипков перестав бути кінцевим бенефіціарним власником каналу і директором двох компаній з групи «112 Україна». Також змінилися директори й інших компаній.

Ліцензіат

Директор

Власник ліцензіата

ТОВ «ТРК "112-ТВ"»

Єгор Бенкендорф (з листопада 2016 року)

ТОВ «Аріадна ТВ» (50%)

ТОВ «ТВ Вибір» (50%)

ТОВ «Новий формат ТВ»

Павло Єгоричев

ТОВ «Аріадна ТВ» (50%)

ТОВ «Інформаційне агентство “112.юей”» (50%)

ТОВ «Аріадна ТВ»

Юрій Будяк

ТОВ «ТВ Вибір» (50%)

ТОВ «ТРК “112-ТВ”» (50%)

ТОВ «Партнер ТВ»

Андрій Ковальчук

ТОВ «Інформаційне агентство “112 Україна”» (50%)

ТОВ «ТРК “112-ТВ”» (50%)

ТОВ «ТВ Вибір»

Павло Єгоричев

ТОВ «Аріадна ТВ» (50%)

ТОВ «Лідер ТВ» (50%)

ТОВ «Лідер ТВ»

Євгенія Іванова

ТОВ «Аріадна ТВ» (50%)

ТОВ «Новий формат ТВ» (50%)

Улітку 2016 року шість компаній звернулися до Нацради щодо внесення цих змін до їхніх ліцензій. Але Нацрада кілька разів відкладала питання, бажаючи побачити на засіданні директорів компаній, щоб розпитати в них детальніше про зміни структури власності. Проте представники компаній так і не з’являлися, за винятком новопризначеного директором ТРК «112-ТВ» Єгора Бенкендорфа, який прийшов на засідання 2 березня. У результаті 2 березня Нацрада переоформила супутникову ліцензію телеканалу «112 Україна», власником якої є ТОВ «ТРК “112-ТВ”», в частині зміни керівного органу. Замість директора, яким був Василь Сметана, виконавчим органом стала дирекція у складі генерального директора Єгора Бенкендорфа, його першого заступника Василя Сметани і другого заступника Юрія Будяка. Питання ж зміни структури власності ТРК «112-ТВ» та інших компаній з групи «112 Україна» Нацрада перенесла.

Тим часом телеканал «112 Україна» оскаржує в суді бездіяльність Нацради, вимагаючи в суду зобов’язати Нацраду переоформити його ліцензії щодо зміни власників і керівних органів.

12 травня Нацрада вирішила все ж таки розглянути заяви ліцензіатів, але із застереженням. «У єдиному державному реєстрі ця інформація вже майже рік як внесена. Проте, не побачивши директорів, я пропоную прийняти рішення запитати додаткову інформацію про повязаних осіб і кінцевого бенефіціарного власника. У ліцензіях цього не вказано, а відтоді закон змінився і тепер вимагається ця інформація», - пояснила заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

Вона уточнила, що рішення Нацради набудуть чинності тільки в разі виконання компаніями додаткової вимоги й надання документів щодо прозорості власності. Якщо ж документи не будуть надані, ліцензії залишаться без змін, але заяви компаній про переоформлення вважатимуться розглянутими.

Представники компаній на засідання 12 травня традиційно не прийшли, тож Нацрада ухвалювала свої рішення за їх відсутності.~insertother~

Нагадаємо, 27 квітня Нацрада переоформила супутникову ліцензію телеканалу «112 Україна» (ТОВ «ТРК “112-ТВ”») у зв’язку зі зміною супутника, але двадцять другий раз за останні два роки відмовила в зміні програмних концепцій п’яти регіональних компаній, що мовлять у цифровому мультиплексі МХ-5 з логотипом «112 Україна»: ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «Аріадна ТВ».Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1500
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду