Star Media повторно оскаржить відмову Держкіно видати прокатне посвідчення серіалу «Бомба»

Star Media повторно оскаржить відмову Держкіно видати прокатне посвідчення серіалу «Бомба»

2 Грудня 2016
1889
2 Грудня 2016
18:13

Star Media повторно оскаржить відмову Держкіно видати прокатне посвідчення серіалу «Бомба»

1889
Продакшн-компанія Star Media має намір оскаржити рішення Державного агентства України з питань кіно відмовити у видачі прокатного посвідчення телесеріалу «Бомба». Про це йдеться у заяві компанії
Star Media повторно оскаржить відмову Держкіно видати прокатне посвідчення серіалу «Бомба»
Star Media повторно оскаржить відмову Держкіно видати прокатне посвідчення серіалу «Бомба»

«Перший етап суперечки довкола серіалу “Бомба” пройшов для нас наполовину успішно: суд апеляційної інстанції зобов’язав Держкіно провести розгляд нашої заяви на отримання прокатного посвідчення та видати належним чином оформлене рішення. Розгляд серіалу “Бомба” експертною комісією проводився в порядку виконання цього судового рішення. І ми сподіваємося, що нарешті рішення Держкіно буде оформлене належним чином – у вигляді наказу, що дозволить нам захистити свої права і дасть змогу в повному обсязі його оскаржити», - йдеться в заяві Star Media.

Як повідомляв «Детектор медіа», рішення про відмову видати прокатне посвідчення 8-серійному телесеріалу «Бомба» Експертна комісія Держкіно з питань розповсюдження і демонстрування фільмів ухвалила 1 грудня. Попереднє засідання прокатної комісії, присвячене видачі прокатного посвідчення телесеріалу «Бомба», відбулося 25 листопада. Тоді за результатами обговорення члени комісії взяли час на перегляд 8 серій серіалу.

Тоді ж голова Держкіно Пилип Іллєнко нагадав історію питання: «Восени 2013 року 8-серійному серіалу “Бомба” біло видано прокатне посвідчення. У 2015 році до нас звернувся правовласник, яким на той момент було ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1”, і попросив прокатну комісію повторно переглянути серіал (на відповідність вимогам ст. 15-1 Закону “Про кінематографію”. – ДМ). З перевагою в один голос посвідчення анулювали. У вересні 2015 року за прокатним посвідченням повторно звернувся виробник Star Media, попередньо внісши у серіал деякі зміни. У видачі посвідчення йому було відмовлено. Після цього Star Media звернувся до суду з позовом до Держкіно. Апеляційний суд частково задовольнив позов, відправивши серіал знову на розгляд експертної комісії».

Нижче наводимо повний текст заяви Star Media:

«Офіційний лист прес-служби компанії Star Media з приводу суперечки довкола серіалу «Бомба»

Перший етап суперечки довкола серіалу «Бомба» пройшов для нас наполовину успішно: суд апеляційної інстанції зобов’язав Держкіно провести розгляд нашої заяви на отримання прокатного посвідчення та видати належним чином оформлене рішення. Розгляд серіалу «Бомба» експертною комісією проводився в порядку виконання цього судового рішення. І ми сподіваємося, що нарешті рішення Держкіно буде оформлене належним чином – у вигляді наказу, що дозволить нам захистити свої права і дасть змогу в повному обсязі його оскаржити. Варто зауважити, що з цією проблемою зіштовхуються абсолютно всі, хто постраждав від рішень щодо заборон фільмів, які не ґрунтуються на букві закону.

Що стосується вчорашнього розгляду експертною комісією: зайвий раз ми зрозуміли, що експертна комісія, яка взагалі-то сформована для інших потреб, у більшій кількості свого складу не здатна розглядати такі питання, як оцінка пропаганди в фільмі – пропаганди, яка має стати причиною заборони всього твору мистецтва. Так, серед експертів все ж є професіонали, які відповідально та з уважністю ставляться до таких складних і потребуючих всебічного розуміння питань, їхня думка виважена та обґрунтована. Але таких, на жаль, меншість. Ми повинні зауважити, що вчора спостерігали не дуже оптимістичні тенденції – були такі приклади оцінки експертами: бачать окремі, вирвані з контексту епізоди і за ними роблять висновки про весь фільм, а загалом їх місце і суть у фільмі не оцінюють, так само як і не оцінюють весь фільм у цілому. Також деякі з експертів взагалі мислять гаслами, які сам пан Іллєнко зауважив як цензурні. Такі результати експертизи ми обов’язково будемо оскаржувати в суді, тому що на 100% впевнені в своїй правоті та при обговоренні з експертами лише в цьому пересвідчилися.

За останні півтори роки за фактом такої кількості заборон експертна комісія перетворилася на цензурний орган. Тепер ми побачили роботу деяких експертів на власні очі і, на жаль, пересвідчилися в цьому й на практиці. У жодній цивілізованій країні світу немає такого механізму як дозвіл на вихід твору в світ. Є зобов’язання – є відповідальність, а не цензура.

Головною лінією фільму є зламані долі молодих героїв, взаємовідносини між людьми, проілюстрована тяжка людська історія на фоні та в умовах історичних реалій. Ось про що фільм насправді. Це історія хлопця, який (до речі, не прагнучи цього) був задіяний в операції, яку розробляло і втілювало розвідувальне управління при Генштабі Червоної Армії. Ця структура не віднесена до радянських органів державної безпеки, і це не може слугувати причиною для заборони фільму. Берія ж у цьому фільмі є, але лінія його другорядна, не створює сюжету, і він задіяний виключно в зв’язку з кураторством над розробкою атомної бомби, зображений як маніпулятор людьми, обставинами. Негативні наслідки, які настають у житті інших людей, не мають для Берії жодного значення. А представники органів НКВС у фільмі показані як нелюди.

Для заборони фільму можуть бути використані в якості підстав виключно ті обставини, що перераховані у ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію». Вони виписані цілковито зрозуміло і не потребують двозначних тлумачень. Щодо серіалу «Бомба» вказані обставини не просто відсутні, а навпаки – у фільмі показана доля людей, перемелена цим жахливим режимом. Недарма світова прем’єра цього фільму пройшла в Литві, а зовсім згодом – і в решті країн Балтії, які відомі своїм ставленням до радянського режиму. І ми впевнені, що зовсім скоро український глядач зможе нарешті побачити цю нелегку історію звичайних людей у важкі часи».

Фото: скріншот з трейлеру серіалу «Бомба»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1889
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду