Держкіно втретє відмовило Star Media у видачі прокатного посвідчення серіалу «Бомба»

Держкіно втретє відмовило Star Media у видачі прокатного посвідчення серіалу «Бомба»

1 Грудня 2016
2722
1 Грудня 2016
13:46

Держкіно втретє відмовило Star Media у видачі прокатного посвідчення серіалу «Бомба»

2722
Державне агентство з питань кіно відмовило у видачі прокатного посвідчення телесеріалу «Бомба» виробництва Star Media. Відповідне рішення 1 грудня ухвалила Експертна комісія Держкіно з питань розповсюдження і демонстрування фільмів
Держкіно втретє відмовило Star Media у видачі прокатного посвідчення серіалу «Бомба»
Держкіно втретє відмовило Star Media у видачі прокатного посвідчення серіалу «Бомба»

На засіданні були присутні 10 членів комісії, ще один голосував віддалено. В результаті 7 голосів було проти видачі посвідчення, 4 – за.

Свій захист Star Media побудувала на тому, що стаття 15-1 Закону «Про кінематографію» містить кінцевий перелік радянських органів державної безпеки, які заборонено популяризувати, і ГРУ Червоної Армії до нього не входить – а саме в ГРУ служить головний герой серіалу. У фільмі є постать Берії, котрий керував НКВС (він є в переліку Закону «Про кінематографію»), але це другорядна роль, яка з’являється протягом 8-серійного фільму протягом не більше 15 хвилин. А сам НКВС, згідно твердження представників Star Media, у фільмі зображений жорстокою машиною, яка ламає людські долі.

Натомість члени прокатної комісії зауважили, що герой ходить у формі НКВС, і глядачі не зможуть розрізнити, де насправді він служить. Вони порадили Star Media підкоригувати фільм (раніше Star Media уже вносила в нього корективи, реагуючи на поради попереднього складу прокатної комісії) – і, зокрема, змінити фінал: наприклад, зробити так, щоб головний герой був страчений НКВС. І зазначили, що корекція контенту стала звичною практикою для українського медіаринку: телеканали наразі практикують купівлю серіалів із правом переозвучування, перемонтажу ті зміни назви.

Нагадаємо, попереднє засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, присвячене розгляду заяви продакшну Star Media щодо видачі прокатного посвідчення телесеріалу «Бомба», відбулося 25 листопада. Тоді за результатами обговорення члени комісії взяли час на перегляд 8 серій серіалу.

Тоді ж голова Держкіно Пилип Іллєнко нагадав історію питання: «Восени 2013 року 8-серійному серіалу “Бомба” біло видано прокатне посвідчення. У 2015 році до нас звернувся правовласник, яким на той момент було ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1”, і попросив прокатну комісію повторно переглянути серіал (на відповідність вимогам ст. 15-1 Закону “Про кінематографію”. – ДМ). З перевагою в один голос посвідчення анулювали. У вересні 2015 року за прокатним посвідченням повторно звернувся виробник Star Media, попередньо внісши у серіал деякі зміни. У видачі посвідчення йому було відмовлено. Після цього Star Media звернувся до суду з позовом до Держкіно. Апеляційний суд частково задовольнив позов, відправивши серіал знову на розгляд експертної комісії».

У 2015 році проти видачі «Бомбі» прокатного посвідчення було 13 голосів, за – 1.

Каменем спотикання довкола цього серіалу стала вимога статті 15-1 Закону «Про кінематографію», згідно якої в Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної  безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Головний герой серіалу – студент, який став радянським розвідником у роки Другої світової війни.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2722
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду