18:56
Четвер, 25 Червня 2015

«Україна» цього року виробить понад 400 годин власних фільмів і серіалів – Євген Лященко

Українському ринку зараз потрібна стратегія розвитку власного виробництва телекіно, вважає керівник «Медіа Група Україна»
«Україна» цього року виробить понад 400 годин власних фільмів і серіалів – Євген Лященко
«Україна» цього року виробить понад 400 годин власних фільмів і серіалів – Євген Лященко

Телеканал «Україна» цього року виробить понад 400 годин власного кіносеріального продукту. Про це на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення повідомив директор медіахолдингу «Медіа Група Україна» і телеканалу «Україна» Євген Лященко.

 

«Канал "Україна" цього року виробить понад 400 годин власного продукту. Виробничий цикл - це мінімум півроку. Те, що зараз у нас у сітці в осінньому сезоні буде виходити величезна кількість власного виробництва - це не вчора і не сьогодні ми прийняли таке рішення», - поінформував він членів Нацради.

 

Водночас пан Лященко заперечив інформацію джерел «Детектор медіа», що канал «Україна» займається «адаптацією» російських серіалів до нещодавніх змін до законодавства, які заборонили серіали й фільми, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, а також російські серіали й фільми, вироблені після 1 січня 2014 року.. «Ні, на каналі "Україна" зараз відбувається досить великий обсяг власного виробництва. Це більше 400 годин кіносеріального продукту і докудрам лише цього року», - зазначив він.

 

Зокрема, на осінній сезон канал «Україна» готує серіал у жанрі детективної мелодрами «Клан ювелірів».

 

«Крім цього, цього року ми вже показали «Лялю», зараз закінчуємо «Безсмертник». Знімаємо "Клан ювелірів". Ще два проекти у нас на стадії сценарної розробки. Це наш спільний продакшн з Тетяною Гнєдаш Front Cinema. Є продукти "Зірковий шлях" і "Реальна містика", які будуть у цьому сезоні виходити щоденно. Знімаємо ще кілька пілотів», - розповів пан Лященко про плани на новий сезон.

 

За його словами, нові проекти розробляються в жанрі мелодрами, детективів, детективної мелодрами і докудрами. Чи буде «Україна» виробляти в новому сезоні великі шоу (вони поки що не приносили каналу великих показників), пан Лященко поки не може сказати: «Експериментувати будемо, але конкретної відповіді дати не можу».

 

На запитання, скільки коштів витрачено каналом на виробництво, керівник сказав: «Багато мільйонів». Вартість однієї години продукту, з його слів, становить тисячі доларів. «Але ми виробляємо в гривнях», - уточнив він.

 

Однак усіх виробничих планів наразі недостатньо, щоб замінити російський контент. «Ви ж розумієте, що російські серіали та російський контент становили основну частку в сітці всіх каналів. До осені ми навряд чи перебудуємося. Це триватиме кілька років», - зауважив він.

 

На думку Євгена Лященка, українському ринку зараз потрібна стратегія розвитку власного виробництва телекіно: «Зараз ми спілкуємося з Кабінетом Міністрів і вибудовуємо стратегію розвитку власного виробництва телекіно. Питання не в податкових пільгах і не лише в грошах. Потрібна державна програма, повноцінна стратегія, у якій будуть надані відповіді на запитання, які цілі, які жанри, якою має бути інфраструктура, які інвестиції - як державні, так і приватні. Якщо для залучення іноземних інвестицій будуть потрібні податкові пільги, на це питання вже потрібно відповісти. І цю стратегію потрібно вибудовувати на кілька років, щонайменше на п'ять. І потрібні гарантії держави, що протягом цього п'ятирічного періоду будуть дотримуватися правила, спільні для всього ринку».

 

Нагадаємо, 24 червня на прес-конференції генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко заявив, що Державне агентство України з питань кіно видало прокатне посвідчення переробленому російському серіалу «Слід», заявленому як український серіал «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань» виробництва каналу «Україна». На його думку, такий крок перекреслює процес розвитку виробництва вітчизняних серіалів, який щойно почався.

 

У відповідь Держкіно повідомило, що не мало жодних правових підстав для відмови каналу «Україна» у видачі прокатного посвідчення телесеріалу «ФЕС». Водночас відомство визнало, що в чинному законодавстві, яке регулює кінематографію, є прогалини, підзаконний акт для усунення яких розробляється.

 

Директор холдингу «Медіа Група Україна» і телеканалу «Україна» Євген Лященко пояснив, що телеканал «Україна» викупив відзняті робочі матеріали російського серіалу «Слід» і франшизу та зробив на їхній основі новий продукт. За його словами, телекомпанія провела додаткові зйомки, зробила комп'ютерну графіку та новий монтаж.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2179
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
6.3% (1)
 
Ні, не подобається!
18.8% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
75.0% (12)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 16
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop