Юрій Стець назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» оточенням Президента

Юрій Стець назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» оточенням Президента

8 Грудня 2014
4190
8 Грудня 2014
20:17

Юрій Стець назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» оточенням Президента

4190
Юрій Стець назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» оточенням Президента
Юрій Стець назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» оточенням Президента

Міністр інформаційної політики, донедавна генеральний продюсер 5-го каналу Юрій Стець у коментарі «Детектор медіа» назвав несерйозними чутки про можливу купівлю каналу «112 Україна» людьми з оточення Президента України, про які у своєму блозі на «Українській правді» написав ведучий програми «Гроші» на каналі «1+1» Олександр Дубинський.

 

«"Доброчинна влада" таки добралася до активів екс-міністра Віталія Захарченка, - написав пан Дубинський. - Уже тиждень на медіа-ринку курсують чутки про те, що готується до продажу його 112-й канал. Який останнім часом вибився в лідери інформаційного мовлення. Купити його мають нібито люди наближені до Адміністрації Президента, і за дорученням Самого. Нібито 112-й сильно заважає президентській "5"-ці:)».

 

Журналіст припустив що інших менш рейтингових конкурентів у ніші новинного мовлення «приберуть з ринку за підтримку позиції "Злочинної влади" та антиукраїнську пропаганду» - можливо, шляхом непродовження їм ліцензій. «Кажуть, першими в цій черзі "агнців на заклання" будуть UBR та ESG (супутниковий телеканал UBR мовить на основі ліцензії компанії ESG. - ТК)», - написав пан Дубинський.

 

На його думку, відповідною роботою опікується міністр інформаційної політики Юрій Стець, якого він називає «МінСтець».

 

Юрій Стець відкинув припущення Олександра Дубинського. «Почну з кінця. На момент написання блогу Олександра Дубинського у мене немає жодних можливостей чи повноважень якось вирішувати чи впливати на це питання (усунення з ринку конкурентів 5-го каналу. - ТК), - сказав пан Стець. - Що стосується відбирання ліцензій: Національна рада не може забирати ліцензії в телеканалів просто так і має продовжувати ліцензії, якщо немає ніяких порушень. Стосовно UBR (ESG) - це супутниковий канал, і навряд чи він когось може цікавити».

 

Щодо каналу «112 Україна» Юрій Стець сказав: «Наскільки я знаю, канал 112 є достатньо якісним і збалансованим телепродуктом, і нічого крім поваги не може викликати, на відміну від часів, коли показував неправду. На ринку є багато інформаційних каналів - 5 канал, 112, 24, News One. Не думаю, що наявність інформаційних каналів автоматично означає, що їх хочуть купити. Крім того, з точки зору бізнесу - навряд чи хтось хоче купити збитковий проект, якими є всі інформаційні канали. А з точки зору іміджевої? Так уже є 5 канал».

 

«Коментувати чутки? Думаю, варто звернутися до інвесторів каналу 112 і запитати в них, чи готується канал до продажу та чи надходили до них якісь пропозиції. А так поки що все це (блог Олександра Дубинського. - ТК) виглядає несерйозно».

 

Телеканал «112 Україна» пов'язують з колишнім міністром внутрішнім справ Віталієм Захарченком і колишній першим віце-прем'єр-міністром Сергієм Арбузовим. Генеральний директор каналу Андрій Подщипков це спростовував, заявляючи, що саме він є власником каналу.

 

16 липня колишній креативний продюсер каналу «112 Україна» Віктор Зубрицький повідомив, що на каналі «112 Україна» змінилася структура власності, і телекомпанія тепер пов'язана відносинами з американською медіагрупою в рамках проекту зі створення інформаційної мережі «112» у світі. Сам пан Зубрицький звільнився з телеканалу «у зв'язку з переходом на нову роботу, пов'язану з медіабізнесом у великій іноземній компанії».

 

Згодом інтернет-видання Hubs повідомило, що 8 липня представники українського телеканалу «112 Україна» підписали договір про співпрацю та готовність до проведення due diligence разом з іспаномовним американським каналом BuenaVisionTV. Віктор Зубрицький підтвердив інформацію про можливу угоду з американським телеканалом. «Карлос збирається фінансувати абсолютно нову новинну програму - 112 USA, 112 EU і «112 Україна», - заявив він.

 

7 і 14 серпня Нацрада переоформила у зв'язку зі зміною власників ліцензії шести компаній, об'єднаних у мережу каналу «112 Україна». Власниками телекомпаній стали шість кіпрських компаній зі схожими назвами (дивіться структуру власності каналу «112 Україна»). За даними видання «Медіаняня», новим кінцевим власником «112 Україна» нібито став народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін, який заперечував цю інформацію.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4190
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду