Засідання суду у справі Пукача проводитиметься у відкритому режимі

Засідання суду у справі Пукача проводитиметься у відкритому режимі

6 Лютого 2015
4050

Засідання суду у справі Пукача проводитиметься у відкритому режимі

4050
Засідання суду у справі Пукача проводитиметься у відкритому режимі
Засідання суду у справі Пукача проводитиметься у відкритому режимі

Апеляційний суд Києва проведе у відкритому режимі судове засідання справи за апеляційними скаргами на вирок колишньому генералу МВС Олексію Пукачу, засудженому до довічного ув'язнення за обвинуваченням в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє УНІАН.

 

Відповідне рішення було ухвалене судом 6 лютого. Головуючий в колегії суддів суддя Степан Гладій заявив, що перегляд режиму засідання стався через резонанс справи та публічні висловлювання представників влади, які виступили за відкритий процес.

 

«Враховуючи суспільний інтерес до справи, враховуючи публічні висловлювання керівників силових структур, народних депутатів, деяких учасників судового розгляду, які висловлювались про відкритість судового засідання, в зв'язку з цим колегія суддів вважає за доцільне повернутися до питання відкритості чи закритості суду», - сказав він.

 

Як відомо, в листопаді 2014 року нова колегія суддів Апеляційного суду Києва за головуванням судді Степана Гладія ухвалила рішення про слухання справи за апеляціями на вирок Олексію Пукачу,у закритому режимі. 18 грудня 2014 року про необхідність відкритого процесу заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, таку ж думку має й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

 

5 лютого п'ять народних депутатів від фракції партії «Блок Петра Порошенка» написали колективне депутатське звернення до генерального прокурора України Віталія Яреми з вимогою зробити відкритим цей процес. У звернені депутати наголошують, що колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка в інтересах екс-президента України Леоніда Кучми незаконно засекретив всі аркуші обвинувального висновку та матеріалів слідства у справі за кілька днів до передачі справи в суд.

 

4 лютого глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ розсекретила всі наявні у неї матеріали справи по обвинуваченню екс-генерала МВС Олексія Пукача. Проте за словами пана Гладія, не зважаючи на заяви силових структур щодо розсекречення матеріалів справи, ніяких документів з цього приводу до колегії суддів не надходило.

 

Сам обвинувачений раніше висловився за те, щоб слухання відбувалися в закритому режимі.

 

Адвокат Олексія Пукача Григорій Демиденко заявив, що на минулому засіданні колегія вирішила вести засідання в закритому режимі, а зараз грубо порушує закон та інтереси пана Пукача щодо захисту його прав. Пан Демиденко попросив суд про закрите судове засідання. Потерпілий у справі журналіст Олексій Подольський також звинуватив суд у порушенні закону.

 

Представники Генеральної прокуратури України у своїй промові зазначили, що в апеляційному процесі мова йде про дослідження наявних порушень, які могли бути допущені судом першої інстанції, а отже - не потребують проведення судового слідства. Тож прокуратура вважає за можливе проводити засідання у відкритому режимі.

 

«Працівники прокуратуру зазначили, що якщо виникне необхідність заслуховувати окремі моменти в закритому режимі, то, відповідно, може бути призначене закрите засідання», - пише УНІАН.

 

Представник вдови загиблого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко погодилася щодо необхідності проводити розгляд скарги у відкритому режимі, а також зазначила, що матеріали справи потрібно повернути до Генпрокуратури, щоб експерти визначили, чи містять вони державну таємницю.

 

«Якщо не буде державної таємниці в матеріалах справи, то немає доцільності закривати процес», - сказала пані Теличенко.

 

Як повідомляє УНІАН, заслухавши думки сторін, суд видалився до нарадчої кімнати, після чого оголосив рішення про проведення судового засідання у відкритому режимі.

 

Нагадаємо, у квітні 2014 року Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми, оскільки в.о. генпрокурора України Олег Махніцький заявив, що ГПУ не вважає справу Георгія Гонгадзе закритою.

 

Журналіста Георгія Гонгадзе вбили восени 2000 року. Майже через вісім років, 15 березня 2008 року, Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

 

29 січня 2013 року колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача було засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною займати державні посади за вбивство Георгія Ґонґадзе.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4050
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду