Каплін зареєстрував альтернативний законопроект щодо медіавласності, який повторює позицію «Інтера»

Каплін зареєстрував альтернативний законопроект щодо медіавласності, який повторює позицію «Інтера»

2 Лютого 2015
4940

Каплін зареєстрував альтернативний законопроект щодо медіавласності, який повторює позицію «Інтера»

4940
Каплін зареєстрував альтернативний законопроект щодо медіавласності, який повторює позицію «Інтера»
Каплін зареєстрував альтернативний законопроект щодо медіавласності, який повторює позицію «Інтера»

Народний депутат Сергій Каплін («Блок Петра Порошенка») пропонує заборонити створення та діяльність мовників, якщо 50 і більше відсотків телерадіоорганізації належить безпосередньо або опосередковано (через пов'язаних осіб) фізичним і юридичним особам, які є резидентами держави-окупанта або держави-агресора. Відповідний законопроект № 1768-1 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)» він зареєстрував 31 січня.

 

Невідповідність цим обмеженням власності також має стати однією з підстав для звернення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення до суду про анулювання ліцензії.

 

Проект пана Капліна є альтернативним до законопроекту № 1768 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)», який зареєстрували 15 січня народні депутати від «Народного фронту» Андрій Левус, Сергій Висоцький і Микола Величкович.

 

Нагадаємо, що автори законопроекту № 1768 пропонують заборонити заснування телерадіоорганізацій юридичними особам України, засновниками (учасниками), власниками істотної участі або кінцевими власниками яких є іноземні фізичні особи, особи без громадянства. А також заборонити участь у статутному капіталі телерадіоорганізацій на різних рівнях власності (аж до кінцевого рівня) іноземних фізичних і юридичних осіб - резидентів держави-окупанта або держави-агресора. Крім того вони пропонують заборонити створення і діяльність телерадіоорганізації не лише тих, засновниками, власниками яких є нерезиденти, зареєстровані в одній з офшорних зон, а й тих, у яких офшорні компанії наявні в структурі власності або заснування на другому рівні.

 

Законодавча пропозиція Сергія Капліна збігається з позицією телеканалу «Інтер», на думку якого, права власності іноземців у телерадіоорганізаціях можуть бути обмежені лише щодо володіння контрольними пакетами, що означає реальний вплив на управлінську та редакційну політику.

 

У своїй пояснювальній записці депутат пише, що «вплив на дільність телерадіорганізацій, зокрема, інформаційну політику мовлення (телерадіомовлення), може бути реалізований лише учасниками (власниками), які володіють 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юридичної особи».

 

Нагадаємо, що власником 29% акцій українського загальнонаціонального телеканалу «Інтер» є російське ВАТ «Первый канал», а одним із його засновників є російське ОРТ (нині - «Первый канал»). На думку народного депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького, ліцензії телеканалу «Інтер» були видані з порушенням статті 12 закону «Про телебачення і радіомовлення», яка забороняє заснування телерадіоорганізацій іноземними особами, а тому мають бути визнані нікчемними.

 

26 січня журналісти новинного продакшну  «Інтера» НІС поширили відкритий лист, у якому розцінили як тиск на канал внесення законопроекту № 1768 щодо заборони участі резидентів держави-агресора в статутному капіталі вітчизняних телерадіоорганізацій. При цьому вони приписали авторство документу Вікторії Сюмар. Пані Сюмар у відповідь заявила, що захист інформаційного простору України не є тиском на «Інтер».

 

Однак 27 січня цей законопроект не було включено до порядку денного Верховної Ради. Народний депутат з фракції «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що цьому завадило лобі телеканалу «Інтер» у коаліції. Того ж дня радник Президента України, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Микола Томенко в ефірі програми «Подробности» на телеканалі «Інтер» вступився за «Інтер» і виступив із критикою законодавчих ініціатив «Народного фронту», зокрема щодо заборони участі резидентів держави-агресора в статутному капіталі вітчизняних телерадіоорганізацій, які він назвав замовленням.

 

2 лютого «Інтер» поширив відкритий лист, у якому вимагає зняти з розгляду Верховної Ради законопроекти № 1317, 1768, 1824 і 1889, що стосуються інформаційної безпеки, та разом із представниками медіа розробити нові

 

Водночас фракція партії «Народний фронт» наполягає на ухваленні пакету законопроектів, що стосуються інформаційної безпеки.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4940
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду