Журавський поскаржився Комітету свободи слова на програму «Гроші» й новини 5-го каналу

3 Жовтня 2012
6185
3 Жовтня 2012
18:04

Журавський поскаржився Комітету свободи слова на програму «Гроші» й новини 5-го каналу

6185
Вимагає спростування начебто неправдивої інформації про нього
Журавський поскаржився Комітету свободи слова на програму «Гроші» й новини 5-го каналу

Народний депутат Віталій Журавський звинуватив програму «Гроші» телеканалу «1+1» і новини 5-го каналу в поширенні неправдивої інформації про нього. Про це йдеться в листі пана Журавського на адресу голови Комітету з питань свободи слова та інформації Юрія Стеця.

 

Зокрема, пан Журавський пише, що 26 вересня програма «Гроші» в матеріалі «Таємне життя депутата Журавського» повідомила про нібито належну йому нерухомість, якої,  за словами нардепа, в нього насправді немає. Крім того,  вважає Жураський, у програмі очорнили його некоректними запитаннями на кшталт: «Правда, що у вас є будинок у Монте-Карло?», «Правда, що ви лікувалися від алкоголізму?» тощо, не звернувшись по відповідь до нього особисто. Народний депутат вважає, що напередодні виборів такі матеріали носять замовний характер.

 

В новинах 5-го каналу 27 вересня було показано сюжет «На Житомирщині влаштували акцію проти Журавського», в якому журналістка, на думку пана Журавського, викривила інформацію. А 2 жовтня журналісти 5-го каналу, за його словами, влаштували на нього справжню атаку. «Інакше як спланованою провокацією назвати це не можна», - обурюється він.

 

Віталій Журавський закликає розглянути ці факти на засіданні Комітету і, згідно зі ст. 277 Цивільного кодексу, вимагає спростування образливої для нього інформації.

 

Голова Комітету Юрій Стець у коментарі «Детектор медіа» зазначив, що наступного тижня обов'язково скличе засідання, на якому буде розглянуто факти, викладені в листі пана Журавського.

 

Шеф-редактор новин 5-го каналу Володимир Мжельський на запитання «Детектор медіа», чи спростує канал начебто неправдиву інформацію, зазначив, що пан Журавський не звертався до них із жодною претензією ні усно, ні письмово. «Те, що журналісти їздили на Житомирщину і робили про це сюжети - це факт. Ми особисто претензій від пана Журавського не отримували. Незрозуміло, чому він відразу звертається до Комітету, а нам навіть не зателефонував», - сказав Володимир Мжельський.

 

«Детектор медіа» також очікує на коментар редактора департаменту журналістських розслідувань телеканалу «1+1» Максима Сухенка.

 

 

 

 

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада підтримала постанову №11255 «Про скасування рішення ВРУ про прийняття в першому читанні проекту закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини"», автором якого був Віталій Журавський.

 

Раніше, 1 жовтня, близько 300 журналістів, зокрема рух «Стоп цензурі!» та Незалежна медіа-профспілка України, провели під стінами Верховної Ради акцію протесту проти законопроекту №11013 депутата Віталія Журавського, яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Як писала «Детектор медіа», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. «За» проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом у розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до двох років, обмеженням волі до п'яти років або позбавленням волі до трьох років.

 

Законопроект №11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстрував народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6185
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду