Близько 30 телерадіокомпаній переоформили ліцензію через «мовний закон»

3 Жовтня 2012
5055
3 Жовтня 2012
17:47

Близько 30 телерадіокомпаній переоформили ліцензію через «мовний закон»

5055
Близько 30 телерадіокомпаній переоформили ліцензію через «мовний закон»

161 телерадіокомпанія подала заявку до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, щоб привести свою діяльність у відповідність до закону «Про засади державної мовної політики». На засіданні 3 жовтня регулятор прийняв рішення про переоформлення ліцензії близько 30 компаній.

 

Зокрема, ліцензії переоформили «ТРК «Погода ТБ», «ТРК «Глас», «Мюзік Радіо», «ТРК «Медіа Маркет» («Хіт FM»), «Телебачення і радіомовлення «ЮТАР» (Kiss FM), «ТРО «Русское радио»-Україна», ПП «Фірма "Лямін"» та «ТРК «Класик Радіо» («Радіо Рокс»), «ТРК «Шансон», «ТРК «МАН» тощо.

 

За словами заступника голови Нацради Лариси Мудрак, здебільшого з заявками про переоформлення ліцензії звертаються зі східних та південних регіонів (Одеса, Харків, Крим), тоді як представники західної та центральної України воліють залишити той відсоток української мови, який прописаний у ліцензії.

 

«Однак я чітко переконана, що кожен мовник несе відповідальність за свою територію. Представники східних регіонів та компанії у прикордонних регіонах розуміють, що користувачі повинні мати доступ до мов меншин», - сказала вона.

 

Натомість, голова Нацради Володимир Манжосов запевняє, що заявки на переоформлення подають й загальнонаціональні мовники і державні телерадіокомпанії, адже у тримісячний термін ліцензію можна переоформити безкоштовно.

 

«А ті, що не подадуть за цей період заявки повинні будуть сплатити за переоформлення ліцензії за відповідними тарифами. Якщо ж компанія взагалі не переоформить ліцензію, а у неї буде записано 100% української мови, а мовитиме вона на 70%, то при перевірці ми цей показник не братимемо до уваги», - зазначив пан Манжосов.

 

Нагадаємо, Національна рада вилучила графу про мови з ліцензійної документації. Відповідний наказ підписав голова регуляторного органу Володимир Манжосов 20 серпня. Документи було підготовлено у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про засади державної мовної політики», а також зважаючи на неодноразові звернення суб'єктів господарювання.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5055
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду