Кореспондент New York Times Вальтер Дюранті приховував найбільший злочин людства

25 Листопада 2005
1250
25 Листопада 2005
19:35

Кореспондент New York Times Вальтер Дюранті приховував найбільший злочин людства

1250
Кореспондент New York Times Вальтер Дюранті приховував найбільший злочин людства
Українці Нью-Йорку маніфестують перед New York Times, з вимогами відкликати Пулітцерівську премію Дюранті.

В п'ятницю 18 листопада на заклик Об'єднання українсь­ких американських організацій Нью-Йорку (United Ukrainian American Organizations of Greater New York) організовано маніфестацію перед будинком New York Times на 43-ій вулиці у Нью-Йорку.

Маніфестанти вимагали від New York Times повернути премію Пулітцера, отриману журналістом Вальтером Дюранті (Walter Duranty), з метою подальшої передачі цієї премії Україні. Дюранті, журналіст New York Times в СРСР з 1922 по 1941 рік, писав в своїх статтях, що "будь-яке повідомлення про голод є сьогодні перебільшенням або зловмисницькою пропагандою" (The New York Times від 24 серпня 1933 року).

Але Дюранті знав правду — він подорожував в Україні влітку 1933 року, і пізніше розповів британському дипломату Вільяму Странгу, що Україна "стекла кров'ю" і коло "10 мільйонів осіб загинули голодною смертю в минулому році у СРСР". Сталін „належно оцінив дезінформатора”, нагородивши його орденом Леніна та давши значну фінансову винагороду.

Нагадаємо, що до 70 річниці Голодомору українців 1932-33 відбулась всесвітня акція українців, протягом якої до Комітету Пулітцерівської премії були скеровані мільйони лістів з вимогою відкликати премію Дюранті. Тоді в акції взяли участь й члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

New York Times так ніколи і не відкликала своєї рекомендації на отримання „кремлівським попихачем” премії Пулітцера.

За інформацією Націоналістичного порталу
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1250
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду