Міжнародна федерація журналістів вітає рішення іспанського суду щодо американських солдатів, від обстрілу яких загинув Тарас Процюк

21 Жовтня 2005
1365
21 Жовтня 2005
10:22

Міжнародна федерація журналістів вітає рішення іспанського суду щодо американських солдатів, від обстрілу яких загинув Тарас Процюк

1365
Міжнародна федерація журналістів вітає рішення іспанського суду щодо американських солдатів, від обстрілу яких загинув Тарас Процюк
Брюссель, 20 жовтня 2005 року - Іспанський суд підписав у середу ордер на арешт та екстрадицію трьох американських вояків, які в 2003-му році зі свого танку обстріляли готель "Палестина" в Багдаді, внаслідок чого тоді загинули український журналіст Тарас Процюк і його іспанський колега Хосе Коусо. В ордері на арешт зазначено, що три американські вояки порушили міжнародне законодавство, коли свідомо стріляли у цивільних осіб. Офіційний Вашинтон раніше заявляв, що екіпаж танку відкрив вогонь через те, що підозрював, що в стріляє у ворога. А загибель журналістів, на думку американського уряду, сталася за трагічним збігом обставин. Як зауважують оглядачі, рішення іспанського суду навряд чи може вплинути на солдатів, бо Сполучені Штати не видають своїх громадян. До того ж, внутрішнє розслідування Пентагону дійшло висновку, що солдати ні в чому не винні.

А от призвести до зростання напруги в іспансько-американських відносинах вердикт суду може. Про це пише сьогодні американська газета "Wall Street Journal".

Зі свого боку, Міжнародна федерація журналістів привітала рішення іспанського суду. Про це сказав брюссельському кореспондентові радіо "Свобода" керівник департаменту із захисту прав прав людини цієї міжнародної журналістської організації.

Роберт ШОУ зазначив, що за справою розслідування загибелі двох журналістів у квітні 2003-го року українського телерепортера Тараса Процюка, який тоді працював для агентства Ройтерс іспанського журналіста Хосе Коусо з телекомпанії «Телесінко» Міжнародна федерація журналістів пильно стежила і завжди намагалась сприяти справедливому розслідуванню. Міжнародна організація журналістів неодноразово зверталася до військовогго керівництва США з проханням надати відповідну інформацію у цій справі, проте, як зазанчив Роберт Шоу, федерація не одержала від Пентагону відповідних пояснень. І лише сьогодні , продовжив Роберт Шоу, справа зрушила з місця завдяки іспанській судовій владі і родині іспанського журналіста Хосе Коусо.

З іншого боку, представник Міжнародної федерації журналістів зауважив, що аґентство “Ройтерс” пробувало проводити незалежне розслідування у цій справі, однак його висновки федерації ще невідомі. Тому Міжнародна федерація журналістів, наголосив Роберт Шоу, вважає за доцільне поєднати справу загибелі іспанського журналіста Хосе Коусо зі справою смерті українського журналіста Тараса Процюка та посилити тиск для розслідування цієї справи не лише з боку Іспанії, але також і з боку України на збройні сили США , щоб вони дали відповідь на всі запитання, пов'язані із загибеллю журналістів.

Радіо Свобода

Читайте також:

Підписано ордер на арешт убивць українського журналіста

МЗС Франції підтвердило факт загибелі репортера у Іраку

Reuters обвинило американских военных в нарушении прав журналистов в Ираке

В Ираке погибло уже три журналиста

"Комитет защиты журналистов" критикует американских военных

В Ираке убит журналист, работавший на иностранные СМИ

Іракські журналісти ухвалили Хартію, покликану зміцнити незалежність ЗМІ

Американцы оправдали убийство журналиста Reuters

Оператор Reuters будет содержаться в тюрьме в Ираке до полугода

В Ираке застрелен корреспондент телекомпании "Аль-Иракия"

"Репортеры без границ" считают Ирак самым опасным местом

В Ираке сторонники ас-Садра разгромили редакции радио и телевидения

Американские военные задержали журналиста Reuters в Ираке

Римские криминалисты идентифицировали тело итальянского журналиста, убитого боевиками в Ираке

Ирак: возвращены дискеты и кассеты, изъятые в корпункте РИА "Новости"

Багдад: обыск в корпункте РИА "Новости"

Пентагон согласился обнародовать фотографии с гробами иракской войны, - The New York Times

В Ираке застрелен независимый американский журналист

США може збільшити розмір компенсації родинам загиблих в Іраку слодатів. Про журналістів не йдеться?
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1365
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду