Ірена Карпа: «У нашого МТV позиція відверто негламурна»
24 серпня 2007 року в ефір вийшов телеканал MTV. Як і повідомляла «Детектор медіа», канал розпочав мовлення у тестовому режимі. За словами генерального директор «MTV-Україна» Євгена Ступки, повноцінне мовлення каналу розпочнеться 3 вересня.
24-годинний україномовний розважальний телеканал транслюватиметься через кабельні мережі та супутник. Програмне наповнення міститиме як міжнародні шоу (South Park, Beavis & Butthead, Pimp My Ride, Punk’d, MTV Unplugged), так і власні програми:
MTV News – щоденні та розширені випуски (weekend edition) міжнародних та місцевих новин музики та шоу-бізнесу;
«MTV День» – щоденне чотиригодинне шоу, яке транслюватиме програми та музичні відеокліпи з підводками віджеїв;
Rock Ukraine – щоденне одногодинне шоу, яке забезпечить українські гурти платформою для презентації себе небаченим досі шляхом. Для першого сезону було обрано дванадцять гуртів, як знаних, так і поки що маловідомих широкому загалу;
MTV Ukraine Top 20 – флагманське шоу, що складається з вітчизняних та міжнародних музичних кліпів, які презентуються одним із віджеїв «MTV-України». Ця програма підкреслюватиме зобов’язання телеканалу щодо показу музичних відеокліпів не на підставі плати за ротацію (поширена на наших теренах практика), а на підставі якості музичного та творчого продукту.
Обличчям каналу стане відома українська письменниця і музикант Ірена Карпа, яку глядачі побачать в ефірі вже 4 вересня.
– Ірено, як називається твоє шоу?
– Шоу називається дуже просто – MTV News, а от слоган мого виробництва «MTV-новини: зйомка макаронів з ваших вух». Взагалі, у нашого МТV позиція відверто негламурна. Не знаю, наскільки вона буде прийнятною в нашому суспільстві. Ми не націлюємося на «тьоток-кошечек», які люблять Баскова, а саме на світову музику. Будуть різні шоу, наприклад, під назвою «Альтернація», в яких увага сконцентрована на українській альтернативній та рок-музиці. Мої ж новини будуть дуже авторські та стьобні (принагідно хочу подякувати своїй команді – Вадиму й Катерині, вони суперпрофесіонали).
Мене трохи здивувало, коли мене, таку «нєкласічеську красавіцу» взяли, тому що всі інші дєвочкі – «класічеські красавіци». Зате я не читаю з підкажчика, вільно імпровізую в ефірі на тему, наприклад, чого це у нас у країні маріхуана вважається наркотиком, але кожен попсовий персонаж експлуатує образ наркобарона? А робить він це тому, що це начебто сексі... І мені не треба це читати з суфлера – це мої думки. Я можу сама розмірковувати, чому такий-то фестиваль відстійний, причому невідомо, чи фестиваль робиться для українців, чи для наших північно-східних сусідів, які кажуть: «Штука баксов на неделю – это очень дешево, это как дома». Я все це, по-перше, знаю, по-друге, не боюся висловити, хоча, чесно кажучи, не знаю, скільки це все протримається в ефірі… Бо по-любому з’явиться дуже багато невдоволених.
– Ти маєш на увазі невдоволених глядачів чи музичне середовище?
– Людей, які звикли, що їм дають все «прилизане», сурогатик, який легко хавати. Ми ж кажемо правду у вічі. От артисти, коли дають інтерв’ю, то деколи таку пургу гонять – а з них потім на монтажі ліплять майстрів слова, щоб на екрані все звучало красиво. Ну на фіга? Я не хочу показувати, що вони говорять красиво, я хочу показувати, як вони говорять насправді! Я роблю коментарі, а потім вставляю фрази цих людей, не боячись показати їхнє справжнє обличчя. От знімаю на одній імпрезі музиканта-альтернативщика, а він говорить: «Я не знаю, чого я сюди прийшов, але мені сказали, що тут буде Катерина Чумачееееенко», – і треба було бачити ці очі, цю політкоректність а-ля чупа-чупс. Можливо, я занадто зла, але Вадим, наш продюсер новин, слідкує за тим, щоб усе було у рамках і не було дикого суб’єктивізму, типу «Коля вкрав у меня жуву – я зроблю про нього погану новину».
– Ти сама їздиш на події, робиш сюжети?
– Так, якщо мене цікавить якийсь сюжет, то я їду сама його робити, в іншому випадку працюють колеги. Головне – у нас робиться акцент на українських новинах, чого немає в жодних інших музичних каналів, де нам розповідають про Брітні Спірс і Бреда Піта. Наша фішка в тому, щоби кожен день у випуску з трьох новин була одна національна новина. А якщо раптом їх є три – то це взагалі круто, тоді ми ні про яку Мадонну розповідати не будемо.
– Ірено, чому всі новини, як ти їх оцінюєш, є «прилизаними», гладенькими, чому вирізають неправильні слова, чому зі всіх роблять засмоктаних персонажів? Всі у нас на ТБ хочуть здаватися goodgirls і goodboys?
– Передовсім, думаю, це робиться для того, щоб усі інші люди відчували себе неповноцінними уродами. Тоді телебачення і журнали житимуть. Цитуючи Пєлєвіна: «Звичайна офіс-баришня не відчуває себе бідною уродіною, поки не відкриє глянцевий журнал». Я ж навпаки хочу показати, що всі ці зірки, музиканти – теж звичайні люди, які теж можуть тупити, як будь-хто інший. Я не вважаю, що треба створювати з чогось чи когось культ. Культи треба розвінчувати, щоб кожна людина бачила, що вона може зробити щось абсолютно не гірше. Буває – чим крутіша зірка, тим простіша вона у спілкуванні. Це, звичайно, теж оцінюється. Але загалом масова індустрія будує стіну неприступності, міф навколо себе, інакше вона не виживе. І моя програма, мабуть, буде єдина така програма в рамках МТV. Програма без понтів. Бо як тільки хтось кине понт – я обов’язково про це скажу, покажу і обрегочу. Така собі «Школа злословія» на MTV.
– Схоже, ти будеш єдиною злою ведучою на українському ТБ. Бо всі решта хочуть здаватися добрими…
– Ні, я не зла. Я просто іронічна і гигочу, там дуже мало злоби. Я можу бути зла, тільки якщо мене будять о восьмій ранку і примушують щось робити. Але я і не принцеса – ходжу в туалет, на мене гикавка нападає... Це не злість – я просто не боюся того, що говорю, і за свої слова відповідаю.
– Ти вже можеш порівнювати досвід телеведучої, який попередньо був у тебе на ICTV (програма Sexcetera) та на «Інтері» («Перша експедиція»), а тепер на MTV?
– Зараз дуже важко говорити про MTV , бо все ще на етапі становлення. Звичайно, тут все по-іншому, і дійсно цінне для мене в плані досвіду. Спочатку в мене була програма «вальяжна», потім інтелектуальна, а тепер нормальна програма для творчості та стьобу.
– Минулий номер «Плейбою» вийшов із тобою на обкладинці…
– Фотосесія була дуже прикольна. Фотографом був Олександр Мордерер, а художницею Таня Рубльова. Вони дуже кльово підійшли до цієї справи, не робили з мене тьотю, яка «в пєрєднічкє вєшаєт бєльйо на пріродє», а знімали доволі жорстко – я во всєй красє, а місця, які цензура забороняє, закриті тінями. На обкладинці я, звичайно, «sweet sugar pop-baby», але це теж стьоб, бо я – із золотим мікрофончиком, така собі каралєва. До речі, обкладинка – це вибір німецького топ-менеджменту «Плейбою», мені подобався жорсткіший варіант.
– Ти перший магістр філологічних наук, який з’явився на обкладинці «Плейбоя»?
– Я не знаю, але чом би й ні. Красиві можуть бути всі абсолютно, то не залежить від віку і ваги, то залежить від упевненості в собі.