У Києві розпочала роботу виставка документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст»

У Києві розпочала роботу виставка документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст»

21 Березня 2015
3895
21 Березня 2015
19:59

У Києві розпочала роботу виставка документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст»

3895
У Києві розпочала роботу виставка документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст»
У Києві розпочала роботу виставка документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст»

21 березня розпочала роботу виставку документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст», що проходить у рамках Міжнародний фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

Проект «Грозний: 9 міст» є результатом чотирирічного дослідження фотографів Ольги Кравєц, Марії Моріної та Оксани Юшко, присвяченого різним аспектам повоєнного життя в Грозному. Через погляд на процеси, що відбуваються сьогодні в столиці, авторки представляють аналіз сучасного чеченського суспільства, що намагається подолати травму останніх двох війн та знайти свій шлях між традиційними чеченськими цінностями, мусульманським світом, Росією та глобалізацією.  

 

Кураторка - Анна Шпакова.

 

«Оголюючи приховані, але суттєві, пласти життя у повоєнному Грозному, експозиція поступово підводить до того, чим насправді живе оновлена чеченська столиця - місто, збудоване на місці масових поховань після двох кривавих війн», - відзначають організатори експозиції.

 

Виставка побудована з 9 розділів, присвячених одному з вимірів Грозного,  кожен з яких представлено як окреме «місто» в місті.  Місто, якого нема - візуальний розділ, присвячений спогадам про вже не існуюче радянське місто та ще живій історії трьохсот тисяч життів, обірваних двома останніми війнами. Місто війни розповідає наслідки війни та її перехід в латентну форму, показуючи як насильство  знаходить для себе нові виходи. Місто релігії це місто стрімкої ісламізації та постмодерного фундаменталізму, проваджуваного Кадировим. Місто чоловіків та Місто жінок викриває гендерні проблеми, пов'язані з цими процесами. Місто чужинців - це історії непростих міжетнічних стосунків в місті. Місто нафти - економічний базис, на якому авторитарний президент Кадиров репресивними методами розбудовує своє Місто слуг народу, лояльних його режиму. Під тягарем постійних загроз та непевності, серед виру стрімких змін своїм повсякденним життям живе Місто звичайних людей.

 

Виставка працює щодня, окрім понеділка, з 13:00 до 19:00 у Центрі візуальної культури на вул. Глибочицькій, 44, 2-ий поверх. Вхід вільний.

 

Нагадаємо, 22 березня о 12:00 відбудеться майстер-клас із авторками та кураторкою проекту на тему «Груповий проект «Грозний: 9 міст» - як створити і показати проект, що критично оцінює те, що відбувається в твоїй ріднїй країні» у приміщенні простору DOCU/КЛАС (Будинок кіно, 2 поверх).

 

У день закриття виставки, 5 квітня о 19.00 відбудеться дискусія «Чеченський варіант», присвячена аналізу точок перетину між контр-териристичною операцією в Чечні та антитерористичною операцією на сході України.

 

Docudays UA триватиме до 27 березня.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3895
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду