Більдт і Фюле засуджують підписання Януковичем законів, «що значно обмежують свободи громадян та діяльність ЗМІ»

18 Січня 2014
9181
18 Січня 2014
11:00

Більдт і Фюле засуджують підписання Януковичем законів, «що значно обмежують свободи громадян та діяльність ЗМІ»

9181
Більдт і Фюле засуджують підписання Януковичем законів, «що значно обмежують свободи громадян та діяльність ЗМІ»

Європейські політики засуджують підписання президентом України Віктором Януковичем понад десяти законів, які значно обмежують свободи громадян, діяльність громадських організацій та засобів масової інформації. Про це заявили комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле та міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, пише «Радіо Свобода».


«Залишається тільки одне запитання після нещодавно підписаних законів - камо грядеши (куди прямуємо), пане Президенте?», - написав Фюле на Twitter.

Глава шведської дипломатії Більдт застеріг проти подальшого посилення політичних репресій в Україні після підписання президентом суперечливих законів і вказав на хаос всередині української влади.

«Хаос всередині режиму в Києві. Повідомлення про відставки, звільнення і загальна невизначеність. Режим, скоріш за все, спробує посилити подальші репресії"», - написав Більдт у своєму Twitter.

Раніше кілька провідних європейських політиків, включно з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, закликали Януковича не підписувати ухвалені Верховною Радою 16 січня суперечливі закони, однак увечері 17 січня Президент України ці закони підписав. 

 

Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав 11 законів та одну постанову, що були прийняті Верховною Радою 16 січня.

 

Як писала «Детектор медіа», правозахисники відправили 450 запитів на інформацію до усіх народних депутатів, щоб з'ясувати, хто з них насправді голосував за закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879.

 

16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9181
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду