«112 Україна» заявляє про стурбованість інформацією про тиск на Нацраду з вимогою закриття каналу

«112 Україна» заявляє про стурбованість інформацією про тиск на Нацраду з вимогою закриття каналу

19 Березня 2015
9724
19 Березня 2015
10:06

«112 Україна» заявляє про стурбованість інформацією про тиск на Нацраду з вимогою закриття каналу

9724
«112 Україна» заявляє про стурбованість інформацією про тиск на Нацраду з вимогою закриття каналу
«112 Україна» заявляє про стурбованість інформацією про тиск на Нацраду з вимогою закриття каналу

Керівництво та колектив телеканалу «112 Україна» висловлюють занепокоєння інформацією про тиск на членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, який начебто здійснюється з боку Адміністрації Президента України з вимогою винести чергове попередження та зробити новий крок до закриття каналу. Про це йдеться у заяві, яку розповсюдила прес-служба телеканалу.

 

Як відомо, сьогодні, 19 березня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має розглянути результати позапланових перевірок п'яти компаній, які володіють ліцензіями на цифрове ефірне регіональне мовлення в мультиплексі МХ-5 та які об'єднані в мережу загальнонаціонального каналу «112 Україна». Якщо перевірка виявила порушення умов ліцензій, то кожна з компаній може отримати по попередженню. Нагадаємо, що в кожної з них уже є по попередженню. Також іще три попередження канал «112 Україна» має за своєю супутниковою ліцензією.

 

18 березня народний депутат Сергій Каплін заявив, що Адміністрація президента (АП) вимагає від Нацради винести чергове попередження телеканалу «112 Україна», що може поставити канал під загрозу закриття.

 

«Сьогодні мною з АП отримана інформація про вимогу до Нацради винести чергове попередження телеканалу "112 Україна". Незважаючи на те, що українські політики, політологи і представники різних громадських і правозахисних організацій України, Європи і США висловилися про неприпустимість спроб тиску на ЗМІ та цензури - Нацрада має намір виконати це розпорядження. Активними інквізиторами каналу є Ю. Артеменко і К. Котенко. Саме вони ініціюють чергове попередження і тепер уже тиснуть на членів Нацради, які сумніваються в необхідності подальших репресій каналу», - написав пан Каплін у своєму Facebook.

 

Він заявив, що, за його даними, голова Нацради Юрій Артеменко начебто уже відзвітував в АП, що в четвер (тобто 19 березня) чергове попередження каналу буде винесено.

 

«Нагадаю, що після того, як український телеканал «112 Україна» стрімко обігнав у рейтингу і долях перегляду 5-й канал, що належить Президенту Порошенко, на «112 Україна» посипалися: «чорний піар», попередження Нацради і прямі погрози про закриття каналу . У кулуарах Нацради Ю. Артеменко прямо говорить про те, що отримав вказівку за будь-що закрити канал, і він цю вказівку ​​виконає», - стверджує Сергій Каплін.

 

Телеканал «112 Україна» повідомляє, що заява нардепа Капліна «лише підтвердила інформацію, котра раніше надходила до керівництва телеканалу із інших джерел». Юридична служба каналу готує  відповідну заяву до правоохоронних органів з метою перевірки отриманої інформації.


 

Водночас телеканал наводить слова президента Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) Могенса Бліхера Бйеррегарда щодо ситуація навколо телеканалу і заявляє про підтримку позиції телеканалу європейською спільнотою. «Загроза закриття телеканалу "112 Україна" видається невідповідною мірою. Не можна зловживати повноваженнями, щоб змусити вмовкнути всіх інакодумців. Українська влада мусить зрозуміти, що вільна та незалежна преса неможлива без медіаплюралізму», - написав очільник ЄФЖ.

 

«Свобода слова та висловлення думки, неможливість тиску на ЗМІ з боку держави, є важливими засадами демократії, справжніми європейськими цінностями, за які наша країна боролась тривалий час. Закриття телеканалу, якого, вочевидь, прагне Нацрада, призведе не тільки до обурення мільйонів глядачів в Україні, а й до значного погіршення іміджу нашої держави в Європі та світі», - заявляє телеканал.

 

Керівництво та колектив телеканалу впевнені в тому, що у демократичній державі, якою є Україна, не може бути подібного прецеденту. Телеканал «112 Україна» просить Раду Європи, представника ОБСЄ з питань медіа Дуню Міятович та інші міжнародні організації, що працюють в Україні у сфері захисту прав людини, зокрема - свободи слова, у межах своїх повноважень захистити канал.

 

Окремо колектив каналу звертається до членів Нацради:  «Ми закликаємо членів Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення не вживати репресій проти телеканалу "112 Україна". Ми вважаємо ситуацію, яка склалась навколо телеканалу, не боротьбою за якість мовлення, а брудними махінаціями навколо успішного незалежного мовника з метою підпорядкувати його певним політичним силам».

 

Телеканал «112 Україна» також заявляє, що буде боротись за право говорити вільно, чесно та незаангажовано. «Впевнені в тому, що справедливість у сучасній Україні врешті-решт переможе», - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 18 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією за трансляцію програми «Шустер live» 13 лютого. Як заявив голова Нацради Юрій Артеменко, у контенті «Шустер live» моніторинг Нацради зафіксував порушення статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію», оскільки у висловлюваннях одного з учасників програми - російського журналіста Максима Шевченка - вбачає ознаки злочину статті 161 Кримінального кодексу - умисні дії, спрямовані на розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі. 

 

Для каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією це вже третє попередження. Перше (у серпні 2014 року) і друге (у листопаді 2014 року) він отримав за відхилення від програмної концепції. Окрім того, ще по попередженню за відхилення від програмною концепції має кожна з п'яти компаній, об'єднаних у цифрову ефірну мережу каналу «112 Україна», і всім їм Нацрада 12 лютого призначила повторні позапланові перевірки, за результатами яких може знову призначити санкції.

 

Телеканал «112 Україна» розцінив дії Нацради як тиск на свободу слова в Україні і заявив, що внаслідок цього попередження канал «у будь-який момент може зникнути з телеекранів країни».

 

Комітет Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) заявляє, що конфлікт, який відбувається навколо телеканалу «112 Україна» виявив низку важливих проблем, які потребують свого вирішення, і закликав канал відкрити джерела фінансування і назвати реальних власників.

 

У лютому Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки п'яти телекомпаній, що володіють ліцензіями на регіональне ефірне цифрове мовлення в мультиплексі МХ-5 та об'єднані в мережу одного телеканалу «112 Україна» - ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ» і ТОВ «Лідер ТВ». Відповідні рішення Нацрада ухвалила на засіданні 12 лютого.

 

Перевірки призначені на підставі результатів моніторингу, який зафіксував порушення програмної концепції та формату (замість розважально-інформаційного з фільмопоказом - інформаційний) та недотримання вихідних даних (за ліцензіями логотипи компаній мають містити не лише емблему «112 Україна», а й назви компаній).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9724
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду