Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 26 березня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», ICTV/СТБ
У блоці каналу «FreeДом» речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук повідомив, що у Чорному морі наразі не спостерігається російських кораблів, а компанію ураженим раніше «Ямалу» та «Азову» склали «Іван Хурс», який отримав ушкодження кормового обладнання, та «Костянтин Ольшанський», який окупанти хотіли видати за «відновлений» десантний корабель — «Мінськ» чи «Олєнєгорський Горняк».
Російський опозиціонер Олександр Осовцов наголосив, що російські силові структури на тлі безконтрольного застосування насильства до власного населення розучилися протистояти терористичним загрозам — якщо взагалі колись вміли.
На думку російського політтехнолога Ростислава Мурзагулова, силове оточення Путіна не має інших засобів зміцнення свого впливу, окрім як війна та теракти.
У блоці каналу «Інтер» військово-політичний оглядач Олександр Коваленко нагадав, що росіяни вже мали досвід перетворення ракет морського базування на наземні: «Калібри» перекваліфікували у «Іскандери-К», тож з «Цирконами могло статися те саме. Проте гість переконаний, що цих ракет у Росії небагато — значно менше, ніж «Кинджалів».
Радник Світлани Тихановської Франак Вячорка повідомив, що за святкування Дня Волі — річниці створення Білоруської Народної Республіки та утвердження біло-червоно-білого прапора — на території Білорусі нині загрожує тюремний термін від п'яти років.
Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів, що адміністрація Джо Байдена намагається нав'язати Біньяміну Нетаньягу своє бачення війни і не дати завершити операцію в Газі, це спричинено електоральними інтересами президента США. Проте в ізраїльському суспільстві є консенсус щодо того, що необхідно довести справу до кінця навіть попри опір Штатів.
Дипломат Руслан Осипенко перелічив можливі наслідки звинувачень на адресу України щодо теракту у Підмосков'ї: це посилення мобілізації та воєнних дій, а також відкриття внутрішнього фронту у Росії, адже вони «відкривають спину для реальної небезпеки».
У блоці ICTV/СТБ політологиня-американістка Олександра Філіпенко порівняла ситуацію у внутрішній політиці США із серіалом «Картковий будинок»: спікеру Палати представників Джонсону загрожує відставка, ініційована своїми ж однопартійцями, а демократи готові його «врятувати», якщо він чітко окреслить шлях до ухвалення допомоги для України.
Політтехнолог Борис Тизенгаузен закликав м'яко скористатися тим фактом, що не лише Україна залежить від Байдена, але й політичне майбутнє самого Байдена залежить від питання України. Це важливо, адже Європа жодним чином не здатна замінити ту допомогу, яку можуть надати США.