Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 12 січня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер».
Дефіцит робочих рук у Росії обговорювали з директором Інституту соціально-економічної трансформації Іллею Несходовським. Зокрема, він сказав, що залученість ув'язнених не врятує російську економіку, оскільки в’язні — низькокваліфікована праця, яка не зможе вирішити потребу в інженерах. Також він сказав, що злочинці ніколи не хочуть працювати, тому примусова праця призведе лише до результатів низької якості. Ба більше, через перехід на військові рейки російської економіки довелось перевести усіх кваліфікованих фахівців лише на військові підприємства.
Також про економічну ситуацію в Росії та зростання цін говорили з політичною оглядачкою Ольгою Курносовою. Згадували і ймовірні протести, яких, на думку гості, до президентських виборів в країні взагалі не буде.
З представником спілки журналістів Ізраїля Ростиславом Гольцманом у блоці телеканалу «Інтер» говорили про удари США та Великобританії по військових базах хуситів у Ємені. Також цю тему обговорювали з військовим експертом Марком Баботом. Він сказав, що країни демократичного табору розгортають свої потужності довго, тоді як диктатури діють дуже швидко.
Російський політолог Дмитро Орєшкін розмірковував про проблеми в Росії, з якими стикаються пересічні росіяни. Він сказав, що влада намагається годувати росіян бодай якимись перемогами. Зокрема, люди активізувались завдяки інформації про захоплення Маріїнки. Хоча фактично ніхто з росіян не знає її розташування.
Російський опозиціонер Ілля Пономарьов розповідав про кошти, які російська влада вкладає у пропаганду. Також говорили, що росіяни потерпають від холоду. Пономарьов стверджував, що оплачувати роботу умовної Скабєєвої для влади дешевше, ніж будувати нові котельні. А пересічні росіяни будуть раді будь-яким результатам війни, оскільки вони хочуть миру.
Експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов розповідав про вплив Китаю на вибори у Тайвані. На його думку, міжнародний статус Тайваню не переглядатиметься, оскільки це не вигідно ні США, ні Китаю. Проте Китай активно впливає на інформаційний простір, а також займається залякуванням та своєрідним підкупом виборців у сусідній країні.