Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 1 серпня 2023 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 1 серпня 2023 року

3 Серпня 2023
917
3 Серпня 2023
10:02

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 1 серпня 2023 року

917
Зустріч у Саудівській Аравії, 79-а річниця Варшавського повстання, війна в Чорному морі.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 1 серпня 2023 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 1 серпня 2023 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «Інтер», «1+1» 

У блоці каналу «FreeДом» політичний коментатор Ігор Рейтерович позитивно оцінив початок консультацій Адміністрації президента США Джо Байдена з Україною щодо можливих майбутніх гарантій безпеки. У наступному блоці Рейтерович говорив про заплановану на 5-6 серпня в Саудівській Аравії зустріч щодо формули миру для України.

Голова Центру політичних досліджень «Доктрина» Ярослав Божко, коментуючи військовий переворот у Нігері, припустив, що серед заколотників могли бути російські генерали, і констатував, що Росія будь-що намагається розширити свій вплив в Африці.   

Російського опозиціонера Геннадія Гудкова ведучі попросили прокоментувати погрози на адресу Румунії та Болгарії, озвучені начальником Генштабу російської армії Валерієм Герасимовим. Однак Гудков більше розповідав про переваги Болгарії, де він певний час мешкав, і її близькість до європейських і євроатлантичних інституцій.

Співрозмовником Сакена Аймурзаєва в черговій серії циклу «Люди доброї волі» був архімандрит, богослов Кирило Говорун

У блоці каналу «Інтер» радник президента України з економічних питань Олег Устенко зазначив, що довгострокові перспективи російської економіки більш ніж плачевні. У короткострокових перспективах — дефіцит держбюджету, інфляція, девальвація, зростання тіньового сектору через намагання населення конвертувати заощадження в валюту і тому подібне. 

Редактор видання «Dziennik Gazeta Prawna» Михайло Потоцький розповідав, як у Польщі відзначають 79-у річницю Варшавського повстання сил опору проти німецької окупації під час Другої світової війни. Що ж стосується погроз Польщі з боку «вагнерівців», які скупчилися в Білорусі, то пан Потоцький висловив сподівання, що Польща зможе присікти будь-які провокації. 

На думку керівника Інституту інформаційної безпеки Артема Біденка, російським пропагандистам вірять чимало людей — у першу чергу їхня внутрішня авдиторія, а також мешканці тих країн світу, які підтримують Росію. 

Російський соціолог і журналіст Ігор Ейдман коментував зокрема розслідування російських видань «Проект» та «Важные истории», де йшлося, що 81 російський олігарх фінансує війну Росії проти України. Більшість із них «мовчки» постачає російському оборонно-промисловому комплексу величезну кількість товарів і послуг, зокрема безпосередньо для створення ракет, бомб і куль, що вбивають  українців. За словами Ейдмана, зараз у Росії головним гаслом є «Гармати замість масла», а якщо Путін лишиться при владі, пересічних росіян заганятимуть працювати на воєнні заводи за продуктові картки. 

У блоці каналу «1+1» воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко говорив про три цивільні кораблі, які, попри погрози Росії, подолали російську блокаду у Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів. Капітан I рангу запасу ВМС України Андрій Риженко коментував повідомлення росіян щодо нібито атаки на російські корвети, зокрема «Сергій Котов». На думку Риженка, Росія готується створити casus belli, щоб звинуватити Україну. 

Директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, коментуючи саміт у Саудівській Аравії 5-6 серпня, наголосив, що наше завдання — вплинути на країни глобального півдня і тих, хто орієнтується на їхній авторитет. Інтереси багатьох учасників зустрічі очевидні і збігаються, зауважив Семиволос. Це завершення війни. 

Співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук висловив сподівання, що наступна зима не буде такою, як попередня. У будь-якому випадку українці вже знають, як дати собі раду в подібних ситуаціях.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
917
Теги:
Читайте також
10.08.2023 10:49
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
888
31.07.2023 11:21
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
871
30.07.2023 22:12
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
861
30.07.2023 12:47
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
830
30.07.2023 08:53
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
753
28.07.2023 11:49
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
1 192
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду