Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 8 березня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер».
Андрій Сидельников, російський політичний мігрант, лідер громадського руху «Говоріть голосніше!», розповідав, як російська пропаганда закордоном намагається виставити себе за незалежні медіа. А також вважав, що люди в Росії не розуміють, що вартість ракет, які вони випускають по Україні дуже висока, і російська влада могла б скерувати ці кошти на благоустрій російських міст.
Старший науковий співробітник Німецького університету міжнародних відносин Бенджамін Талліс казав, що НАТО набагато краще підходить до оборони ніж Європейських Союз і для України важливо стати частиною Альянс.
Наталія Плаксієнко-Бутирська, експертка з питань Східної Азії, описувала, як Росія шукає можливості для імпорту зброї, зокрема з Китаю та країн третього світу. За словами коментаторки, про існування таких переговорів знає розвідка США. А Китай начебто бореться за лідерство в контексті російсько-української війни.
Кілька разів протягом ефіру згадували про мітинги у Грузії. Зокрема, у студію включався лідер партії «Лело для Грузії» Мамука Хазарадзе. Він вважає, що всі грузинські партії прозахідного спрямування мають скоординуватися та створити певного роду коаліцію. І це зможе стати переломним моментом чи, на думку гостя, навіть Ренесансом для грузинської політики.
Також протести коментували президент Грузії у 2013-2018 роках Георгій Маргвелашвілі, грузинський журналіст Нодар Меладзе, політолог Ніка Читадзе, депутат парламенту від опозиційної партії «За Грузію» Бека Лілуашвілі, громадська діячка Нона Небієрідзе, член політради «Єдиного національного руху» Дмитро Шашкін та ексзаступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе.
Репресії в Росії та використання дітей у військових цілях обговорили з президенткою фонду «Вільна Бурятія» Олександрою Гармажаповою. Під час розмови вона зазначила, що помилково оцінювати дії російської влади як цивілізованої держави, оскільки Росія — не цивілізована держава. За визначенням Гармажапової, кремлівська влада давно почала прикриватись дітьми як щитом: ще з 2012 року, коли ухвалила федеральний закон про заборону усиновлення російських дітей іноземцями. Через це рішення тисячі сиріт залишились без медичної допомоги та були замкнені всередині країни.