Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 26 лютого 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1».
З радником керівника Офісу президента України Сергієм Лещенком у блоці телеканалу «FreeДом» розбирали дії та заяви української влади протягом тижня.
Із Яном Матєєвим, військовим оглядачем, обговорювали явище саботажу в армії Росії. Ведуча казала спікеру, що «вагнерівці» жаліються на нестачу боєприпасів, поки інші російськові військові покидають чимало запасів під час відступів. Матвєєв розповідав, що перший час російська армія неправильно розпоряджалася боєприпасами, відтак тепер є певний голод. Згадували також про Євгена Пригожина, який начебто хоче продовжувати вести війну.
Поліна Синовець, директорка Одеського центру нерозповсюдження ядерної зброї, говорила про Договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, який передбачає діалог щодо ядерних та інших озброєнь між США та Росією. За словами Синовець, в умовах нинішньої війни Росія не здата нарощувати ядерний арсенал.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк обговорював з ведучими «мирний план» Китаю. У «китайському плані», за словами Подоляка, є той же важливий пункт, що й в українській «формулі миру» — виведення військ Росії з усіх територій України.
Політкоментатор і письменник Михайло Шейтельман критикував сучасного Путіна та його публічні виступи. Наприклад, він стверджував, що використання Путіним слів, які не є загальновідомими, — це нова формула поведінки диктатора. Також гість вважав, що персональні санкції проти чиновників — це правильно, а от щодо впливу санкцій на акторів він сумнівається.
Російський правозахисник Лев Пономарьов в ефірі телемарафону говорив про людей, які теоретично готові виходити на протести в Росії. Спікер стверджував, що у країні чимало громадян, нібито готових до масових спротивів, але жорсткий репресивний режим придушує такі бажання.
Тему Китаю і його потенційної підтримки Росії зброєю обговорювали з Пітером Залмаєвим, директором «Євразійської демократичної ініціативи». Він вважав, що президент США Джо Байден намагається уникнути зайвої ескалації, і розуміє, що не можна «зарубатися» із Китаєм, який думає про постачання зброї Росії. З цим же спікером ведучі говорили про президента Білорусі Олександра Лукашенка і його візити в Китай, які був здійснений чи то в обхід Москви, чи то за дорученням Путіна.