До формування Громадської ради призначення президента НТКУ нелегітимне

21 Лютого 2008
30959
21 Лютого 2008
18:11

До формування Громадської ради призначення президента НТКУ нелегітимне

30959
Заява Комітету ВР з питань свободи слова та інформації щодо зміни керівництва Національної телекомпанії України.
До формування Громадської ради призначення президента НТКУ нелегітимне
За підсумками засідання 20 лютого, на якому обговорювались події у Національній телекомпанії України, Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації ухвалив заяву:
 
ЗАЯВА
Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації
 
щодо зміни керівництва Національної телекомпанії України
 
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації занепокоєний ситуацією навколо зміни керівництва Національної телекомпанії України і закликає всі органи державної влади до неухильного дотримання законодавства у цьому питанні.
 
Президент України своїм Указом від 18 лютого (№ 137/2008) звільнив Віталія Докаленка з посади президента Національної телекомпанії України у зв’язку з поданою ним заявою про звільнення. У мас-медіа також з’явилася інформація, що Президент України планує іншим своїм указом призначити нового керівника НТКУ або виконувача його обов’язків.
 
Водночас законодавство передбачає іншу процедуру призначення і звільнення президента НТКУ. Відповідно до статті 14 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, керівник Національної телекомпанії України призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України за поданням Верховної Ради України. Кандидатуру на посаду керівника НТКУ визначає і вносить до Верховної Ради України Громадська рада НТКУ.
 
Виходячи з цього народні депутати – члени Комітету – вбачають ознаки порушення законодавства як у звільненні президента НТКУ, так і у можливих спробах призначення нового керівництва без участі Громадської ради НТКУ та Верховної Ради України.
 
Комітет констатує неможливість легітимного призначення нового керівника НТКУ до формування Громадської Ради НТКУ або внесення змін до законодавства.
 
У зв’язку з цим Комітет закликає Президента України, Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України докласти якнайбільших зусиль для швидкого приведення правового статусу Національної телекомпанії України у відповідність до вимог Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, а саме:
 
формування Громадської ради НТКУ;
 
призначення президента НТКУ за участю Громадської Ради НТКУ, Верховної Ради України та Президента України;
 
затвердження парламентом України нового Статуту НТКУ.
 
Тимчасовим виходом з правової колізії Комітет вбачає виконання обов‘язків керівника компанії віце-президентом НТКУ – у відповідності до внутрішніх документів компанії.
 
Комітет вважає дотримання законодавства ключовою умовою для верховенства принципів свободи слова, якими безумовно мають керуватися державні мас-медіа. 
 
Ганна Герман, Андрій Шевченко, Олександр Голуб, Юрій Стець, Олена Бондаренко, Микола Баграєв, Едуард Прутнік, Олена Кондратюк, Володимир Ландік, Віктор Уколов, Святослав Вакарчук, Олександр Абдуллін.
 
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30959
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ой
6148 дн. тому
ой, пані і панове, прошу дуже, поясніть нам, дурням - а отримання вами зарплатні з держбюджету за байдикування у парламенті - це і є "верховенство принципів свободи слова"? Щось не чути, щоб хтось із вас відмовився її отримувати? Та й Вакарчуку ніби ніхто досі співати, що заманеться, не заважав? Щось не чути вас було, коли Докаленко освітні проекти закривав без жодних пояснень, коли колектив НТКУ та профспілки криком кричали про ситуацію в НТКУ з розбазарюванням державного ефіру?!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду