Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

11 Квітня 2025
0
1213
11 Квітня 2025
11:00

Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

0
1213
Лавреата Премії оголосять під час церемонії 21 травня.
Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року
Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

Члени Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе визначили короткий список номінантів на здобуття відзнаки у 2025 році. Фіналістами стали Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач. Про це повідомила пресслужба Премії. 

Іван Любиш-Кірдей — фотограф, телеоператор і воєнний кореспондент Reuters. Під час відрядження до Краматорська у серпні 2024 року він був поранений через російський обстріл та пробув у комі кілька місяців. Зараз журналіст проходить реабілітацію.

У 2015 Івана Любиша-Кірдея відзначили німецькою премією для теле- та кінооператорів Deutscher Kamerapreis у номінації «Кращий новинний сюжет із зони воєнних дій» за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD. 

Ольга Руденко є головною редакторкою та співзасновницею англомовного видання про Україну The Kyiv Independent, яке у 2021 році заснували 30 із 50 звільнених співробітників редакції Kyiv Post. Журналістка також була фіналісткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року.

Ольна Руденко писала для світових видань і була стипендіаткою Chicago Booth School of Business. У травні 2022 року її зобразили на обкладинці журналу Time як одну з лідерок наступного покоління, а в грудні 2022 року відзначили нагородою «Жінки Європи» в номінації «Жінка в дії».

Михайло Ткач з 2021 року очолює відділ розслідувань «Української правди». За цей час було опубліковано десятки резонансних матеріалів, які викривають корупцію і зловживання владою, сприяють підвищенню прозорості й відповідальності влади перед суспільством, впливаючи на позитивні зміни в країні.

Раніше працював у програмі «Схеми: корупція в деталях», спільному проєкті «Радіо Свобода» і телеканалу «UA:Перший», та в програмі розслідувань «Гроші» на каналі «1+1».

Лавреата Премії оголосять під час церемонії 21 травня — у день народження Георгія Ґонґадзе.

Нагадаємо, за умовами Премії, журналістів, які можуть претендувати на отримання відзнаки, мають право номінувати лише члени Капітули. Шляхом голосування з довгого списку обирають трьох фіналістів. Претендувати на Премію можуть журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років залишалися в професії.

Серед критеріїв, яким мають відповідати претенденти, — відданість принципам та цінностям незалежної журналістики, інноваційність, суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища загалом і створення матеріалів, що призвели до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

До Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе завжди входять представники співзасновників Премії — представник сім’ї Георгія Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, представники видання «Українська правда», члени Асоціації випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, лавреат Премії попереднього року. Шестеро постійних представників Капітули запрошують ще трьох членів. Їх обирають серед українських медіаекспертів, медіаменеджерів, моральних авторитетів та провідних інтелектуалів.

Цьогоріч членами Капітули стали журналістка, громадська діячка, дружина Георгія Ґонґадзе Мирослава Ґонґадзе, філософ, головний редактор UkraineWorld, президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, журналістка, громадська діячка, представниця kmbs Діана Дуцик, підприємець, засновник волонтерського центру допомоги Україні в Австрії, представник Спільноти меценатів Премії Томас Бруннер, медіаменеджерка, журналістка, лавреатка Премії 2024 року Тетяна Трощинська, правозахисник, журналіст, громадський діяч, офіцер ЗСУ Максим Буткевич, журналіст, громадський діяч, директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький та директор Національного демократичного інституту (НДІ) в Україні Марчін Валецький.

Лавреатами Премії в попередні роки стали Вахтанґ Кіпіані (2019), Павло Казарін (2020),  Мирослава Барчук (2021), Мстислав Чернов і Євген Малолєтка (2022), Богдан Логвиненко (2023), Тетяна Трощинська (2024). У 2022 році також Спецвідзнаку посмертно отримав фотожурналіст Макс Левін.

Читайте також:

Фото: Премія імені Георгія Ґонґадзе

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1213
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду