Події нової «Мавки» відбуватимуться в сучасній Україні, але сюжет звертатиметься до давніх вірувань, — Ірина Костюк

Події нової «Мавки» відбуватимуться в сучасній Україні, але сюжет звертатиметься до давніх вірувань, — Ірина Костюк

28 Березня 2025
449
28 Березня 2025
16:30

Події нової «Мавки» відбуватимуться в сучасній Україні, але сюжет звертатиметься до давніх вірувань, — Ірина Костюк

449
Нова фентезі-стрічка від кіностудії Film.ua Group про містичну та химерну лісову Мавку вийде в український прокат навесні 2026 року.
Події нової «Мавки» відбуватимуться в сучасній Україні, але сюжет звертатиметься до давніх вірувань, — Ірина Костюк
Події нової «Мавки» відбуватимуться в сучасній Україні, але сюжет звертатиметься до давніх вірувань, — Ірина Костюк

Кіностудія Film.ua Group зніматиме новий фентезі-фільм «Мавка. Справжній міф», який вийде в український прокат навесні 2026 року. Сюжет не стосуватиметься творчості Лесі Українки, а натомість звертатиметься безпосередньо до українських давніх вірувань, сказала «Детектору медіа» продюсерка фільму Ірина Костюк.

Ініціатором проєкту стала продюсерська група і керівництво Film.ua Group. Фентезі продюсують Ірина Костюк та Анна Єлісєєва, а сценарій пише Ярослав Войцешек — команда, яка працювала над мультфільмом «Мавка. Лісова пісня».

На запитання про те, чи вплинули на ідею створення нового фентезі-фільму відгуки глядачів стрічки «Мавка. Лісова пісня», Ірина Костюк відповіла, що команда орієнтувалася на «народну любов, яка виражається в абсолютно об’єктивних показниках» — боксофіс і його динаміку протягом прокату, перегляди на платформах, ТБ-рейтинги, обсяги ліцензійних контрактів, продажі прав за кордон тощо.

Події нового фільму відбуваються в сучасній Україні, але спираються на українську міфологію, у якій мавки є небезпечними лісовими німфами. Головна героїня нової історії — містична і химерна лісова Мавка — закохується в біолога Лук’яна замість того, щоб згубити його в лісовому озері, де на людські душі чекають русалки та інші мавки, що живляться їхньою життєвою силою.

Режисеркою фільму є Катя Царик, яка працювала над концертними постановками, кліпами для українських виконавців та коротким метром «Обійми мене», а також брала участь у серіальній антології «Перші дні». У коментарі «Детектору медіа» вона розповіла, що вперше працюватиме в жанрі фентезі, проте він для неї «дуже близький».

«Мені дуже близька з дитинства українська міфологія й історії пов’язані з мавками, русалками, різними духами, утопленицями. Ще в дитинстві я дуже надихнулася поемою Тараса Шевченка "Утоплена". Вона на мене справила таке велике враження, що я навіть у 7-річному віці вивчила її напам’ять і досі пам’ятаю», — поділилася режисерка. 

У роботі над стрічкою «Мавка. Справжній міф» Катя Царик не відштовхуватиметься від жодних світових аналогів фентезі, а натомість створюватиме історію безпосередньо на основі знань про українську міфологію та власних ідей щодо сюжету, образів, казковості та фантазійності.

«Багато чого класного придумано у нас, ми багато надихалися міфологічними історіями, творіннями та лекціями. Власне, від цього я відштовхуюся. Я хочу створити ту історію, і той вид, і той світ, і ту стилістику світу, яку зможу придумати, яку ми закладаємо з великою командою дуже талановитих людей», — сказала режисерка. 

Оператором-постановником фільму є Юрій Король, який знімав «Захара Беркута», «Потяг у 31 грудня» та інші українські проєкти.

Наразі стартував кастинг. Зйомки стрічки планують розпочати влітку 2025 року. Для створення фільму залучатимуть приватні інвестиції.

Нагадаємо, мультфільм «Мавка. Лісова пісня» вийшов у національний прокат у березні 2023 року. За десять тижнів касові збори стрічки сягнули 143 930 311 грн. Світове турне фільму охопило 148 країн, завдяки чому загалом зібрали понад 21 мільйон доларів.

Про те, що компанія Film.ua взялася за мультфільм, «Детектор медіа» вперше повідомив ще восени 2015 року. У вересні 2016-го мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Держкіно й отримав державне фінансування в розмірі 24,5 мільйона гривень. Тоді було оголошено, що загальна вартість виробництва фільму становить 98,8 мільйона гривень. Станом на липень 2021 року загальний бюджет оцінювався вже у 187,2 мільйона гривень, а частка державного фінансування — у 49,5 мільйона.

Фото: Film.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
449
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду