52% опитаних українців вважають, що медіа недостатньо розповідають про життя на окупованих територіях, — «Рейтинг»
52% опитаних українців вважають, що медіа недостатньо розповідають про життя на окупованих територіях, — «Рейтинг»
Більшість опитаних українців (79%) цікавиться ситуацією на окупованих територіях, особливо мешканці прифронтових та прикордонних областей.
Водночас, на думку половини респондентів (52%), медіа надають недостатньо інформації про умови життя на окупованих територіях. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 20 листопада — 4 грудня 2024 року.
Окрім цього, згідно з цим опитуванням, загалом респонденти найбільше зацікавлені в інформації про боротьбу з корупцією (52%) і перебіг війни (34%).
Читайте також:
- Медіа на ТОТ: як Росія встановлює інформаційний контроль на окупованих територіях
- Життя в окупації: де закінчується виживання та починається колабораціонізм
- «Навмисне дезінформування мешканців ТОТ — це карно». Леся Бідочко та Юлія Пархоменко про медіаландшафт на тимчасово окупованих територіях
Опитування було проведено 20 листопада — 4 грудня 2024 року методом телефонних інтервʼю з використанням компʼютера серед 2000 респондентів (національна вибірка) і 3600 респондентів (підвибірки в 9 регіонах). А також методом опитування 6 фокус-групових дискусій (ФГД).
Похибка — не більше 2,2% для вибірки 2000 респондентів і не більше 4.9% для підвибірок по 400 респондентів з довірчою ймовірністю 0,95.
Нагадаємо, згідно з цим опитуванням «Рейтингу», майже половина (49%) респондентів також висловили думку, що ситуація в Україні розвивається в неправильному напрямку.
Водночас, попри труднощі, більшість опитаних громадян зберігають оптимізм щодо майбутнього України (71%) і вірять в здатність відбити напад Росії (69%). Загалом щодо України респонденти переважно відчувають надію (68%) і гордість (44%).
Ілюстрація: З титульної сторінки брифінгу Amnesty International