Анна Бабіч стала головною редакторкою онлайн-видання «Межа»
З січня 2025 року головною редакторкою онлайн-видання «Межа» стала Анна Бабіч. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив власник медіа Петро Терентьєв.
У новині на сайті «Межі» зазначено, що ці зміни «продиктовані прагненням посилити редакційну команду та забезпечити ще вищий рівень професійності у висвітленні найважливіших новин».
У розмові з «Детектором медіа» Анна Бабіч розповіла, що долучилася до команди «Межі» майже рік тому. До цього вона працювала в IT-компанії на посаді Lead Generator Manager.
«Мій знайомий дизайнер, який на той момент вже працював у команді “Межі”, розповів, що є вакансія на посаду SMM, але я зауважила, що не маю досвіду, хоча готова навчатись, адже тема медіа та загалом інформаційний простір цікавили мене. І вже з 20 січня 2024 року я почала працювати. Працюючи пів року на посаді SMM та з навичками написання статей, Петро запропонував спробувати зняти відеоновину, а згодом і відео для ютуб-каналу», — поділилася Анна.
Вона переконана, що зараз «Межа» зростає, про що свідчить зацікавленість читачів на різних платформах. «Далі буде більше, якісніше та впевненіше», — резюмувала редакторка.
Колишня головна редакторка видання Олександра Федорко працювала на цій посаді з квітня 2024 року. У коментарі «Детектору медіа» вона повідомила, що наразі планує долучитися до команди іншого медіа.
Нагадаємо, в липні 2023 року видання «Букви» повідомило, що припиняє співпрацю з одним із засновників — Петром Терентьєвим — і змінює домен сайту. Вся команда видання на чолі з Катериною Рошук перейшла працювати на новий сайт bukvy.org.
У коментарі «Детектору медіа» Катерина Рошук пояснила, що вони з Петром Терентьєвим порівну володіли ТОВ «БУКВИ.КОМ, @БУКВИ», а основний і додатковий домени bykvu.com і bukvy.ua, а також торгову марку було оформлено на нього й він нібито неодноразово погрожував заблокувати роботу видання. Натомість новий домен bukvy.org обслуговує нове ТОВ, яке не належить Петрові Терентьєву та на яке він не має впливу.
У заяві від імені видання Петра Терентьєва звинуватили у «створенні нездорової робочої атмосфери», яка «блокувала роботу», «одноосібному та всупереч позиції команди зміненні редакційної політики», «вимогах видалити контент [...] лише через особисту неприязнь до особи спікерів», «оціночних судженнях, які призводили до цензури». Наприклад, Петро Терентьєв нібито називав полк «Азов» нацистами, а публікацію про ЛГБТКплюс — пропагандою.
Сам Терентьєв у коментарі «Детектору медіа» назвав звинувачення щодо його поглядів на полк «Азов» та ЛГБТКплюс безглуздими, показавши наявну в нього подяку від полку, а щодо гомофобії сказав: «Я просив SMM “Букв” опублікувати пост про побиття людини за його камінгаут».
Щодо самого сайту він також зазначив, що не буде судитись і щось доводити. Він також додав, що примирився з частиною команди, яка пішла через конфлікт із ним ще у 2021 році, та заявив, що займатиметься новим проєктом під назвою «Межа».
- Читайте також: Історія «Букв» — це не історія для білих пальт. Колишня головна редакторка про конфлікт у виданні
Фото: «Межа»