«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025

«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025

22 Листопада 2024
557
22 Листопада 2024
21:50

«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025

557
До категорій «Міжнародний повнометражний фільм» і «Повнометражний документальний фільм» Американська кіноакадемія відібрала п`ять українських стрічок, у тому числі й тих, що зняті у копродукції.
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025

Американська кіноакадемія оприлюднила офіційні кваліфікаційні списки фільмів, які допущено до розгляду на нагороди 97-ї кінопремії «Оскар». До списків увійшло п`ять українських стрічок, у тому числі й тих, що зняті у копродукції. Відповідну інформацію розміщено на сайті кіноакадемії.

Наразі опублікувано списки в категоріях «Міжнародний повнометражний фільм», «Повнометражний анімаційний фільм» і «Повнометражний документальний фільм». Загалом до цих категорій увійшло 169 фільмів.

У категорії «Міжнародний повнометражний фільм» Україну представлятиме стрічка Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада», яка є повнометражним дебютом режисера. Жанр фільму його творці визначають як «пострадянський нуар». Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що декларував відмову від смертної кари. «Ля Палісіада» розповідає про судового психіатра, який має взяти участь у розслідуванні вбивства міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до відміни смертної кари, однак лікар не впевнений у провині обвинуваченого. А коли він бачить, у якій спосіб проводяться судові експерименти над підозрюваним, починає сумніватися у прозорості системи правоохоронних органів.

 

Кандидатом на «Оскар» від Польщі стала стрічка про українських біженців «Під вулканом», що також увійшла до категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Cценарій написали режисер стрічки, Даміан Коцур, та Марта Конажевська. Оператор – українець Микита Кузьменко, відомий за робою над фільмами «Памфір», і «Жива ватра». У головних ролях – українські актори Роман Луцький, Анастасія Карпенко, Софія Березовська та Федір Пугачов.

 

Ще три українські та копродукційні фільми потрапили до категорії «Повнометражний документальний фільм»:

  • «Порцелянова війна» режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва, яка розповідає про війну в Україні через життя трьох українців, митців порцелянової анімалістики – самого Славу Леонтьєва, його дружину Аню Стасенко й Андрія Стефанова.
  • «Мирні люди» режисерки Оксани Карпович. Стрічку створено на основі радіоперехоплення телефонних розмов російських окупантів з їхніми родинами та знайомими, що лунають на фоні руйнувань, яких завдали Україні окупанти, та вражають буденним ставленням «мирних» росіян до жорстокості щодо українців.
  • «Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому» канадської режисерки Сари МакКарті. Фільм розповідає про українських дітей, яких незаконно вивезли російські окупанти і яких вдалося повернути до України. Тепер головні герої відновлюються після пережитого досвіду.

Церемонія нагородження 97-ї премії «Оскар» традиційно відбудеться у театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі, в ніч на 3 березня 2025 року. Ведучим церемонії стане американський комік Конан О’Брайен, який є ведучим вечірнього шоу каналу NBC «Late Night with Conan O'Brien». Він замінить телеведучого Джиммі Кіммела, що вів церемонію «Оскара» чотири рази.

Нагадаємо, у 2024 році премію «Оскар» отримав український документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Стрічка режисера Мстислава Чернова перемогла в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм».

Фото: кадр з фільму «Мирні люди»

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
557
Читайте також
12.01.2024 13:00
Ірина Гордійчук
для «Детектора медіа»
6 245
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду