Справи Майдану: Суд виправдав правоохоронців, які у 2014 році клопотали про арешт 72-річного учасника Революції Гідності Миколи Пасічника
Справи Майдану: Суд виправдав правоохоронців, які у 2014 році клопотали про арешт 72-річного учасника Революції Гідності Миколи Пасічника
Дніпровський райсуд Києва виправдав правоохоронців, яких обвинувачували у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою під час Революції Гідності 72-річного учасника Майдану Миколи Пасічника з Вінничини.
Про це повідомив журналіст Данило Мокрик у Фейсбуці.
За словами Мокрика,, відповідне рішення ухвалила суддя Інна Омельян.
«Сьогодні Дніпровський райсуд Києва в особі судді Інни Омельян повністю виправдав тих, хто у 2014 році переслідував і відправив побитим в СІЗО 72-річного учасника Революції Гідності Миколу Пасічника з Вінниччини. Це на той час заступниця прокурора Оболонського району Ілона Клюге, слідчий Віталій Матюша та прокурор Андрій Сайчук.
Микола Пасічник до вироку не дожив. Він помер у 2020 році у 78-річному віці.
Прокурор Андрій Сайчук помер у 2019 році.
Віталій Матюша продовжує працювати в поліції в Києві», - написав журналіст.
Микола Пасічник/Фото з ФБ Данила Мокрика
У коментарі Укрінформу прокурор у справах Майдану Іван Бабенко повідомив, що сторона обвинувачення не погоджується з цим вироком суду і оскаржить його в апеляційному суді. За його словами, за цей злочин також направлений до суду обвинувальний акт іще відносно двох співробітників міліції, які у суді давали завідомо неправдиві показання у справі Миколи Пасічника.
Водночас слідству поки не вдалося встановити міліціонерів, які затримували Пасічника із застосуванням насильства.
Прокурор нагадав, що Пасічник був незаконно затриманий 22 січня 2014 року в Києві, коли приїхав з Вінниччини на Майдан Незалежності для участі у Революції Гідності.
Миколу Пасічника затримали за нібито «організацію масових заворушень». Вже 25 січня його арештували на 2 місяці, а через кілька днів замінили йому запобіжний захід на домашній арешт. Згодом слідство у справі було завершене. Всі матеріали передали до Оболонського суду Києва.
Центр протидії корупції раніше повідомляв, що Оболонський райсуд рік не міг просто почати розгляд обвинувачення проти правоохоронців-фальсифікаторів «справи Пасічника». Суд кілька місяців розглядав відвід судді у справі, а самі засідання призначалися раз на місяць.
Микола Пасічник проживав у місті Ладижин на Вінниччині. Фото, де його із закривавленою головою ведуть силовики під час Революції Гідності, поширювали українські та закордонні медіа, які висвітлювали події Євромайдану.
Заглавне фото: з відкритих джерел