Екснардеп Андрій Деркач, підозрюваний у держзраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій РФ

Екснардеп Андрій Деркач, підозрюваний у держзраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій РФ

14 Листопада 2024
3471
14 Листопада 2024
20:45

Екснардеп Андрій Деркач, підозрюваний у держзраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій РФ

3471
Раніше СБУ встановила, що Деркач разом з Дубінським належали до мережі агентів ГРУ, які вели інформаційно-підривну діяльність проти України.
Екснардеп Андрій Деркач, підозрюваний у держзраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій РФ
Екснардеп Андрій Деркач, підозрюваний у держзраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій РФ

Колишній народний депутат України Андрій Деркач, який утік з країни і підозрюється в державній зраді, увійшов до комітету безпеки і оборони Ради Федерацій Росії. Про це повідомляє «УП» з посиланням на сайт сенату РФ.

Раніше «ДМ» повідомляв, що Андрій Деркач оголошений одним із кандидатів до Ради федерації РФ від Астраханської області. У вересні він став сенатором.

Нагадаємо, у серпні 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою народного депутата України III–IX скликань Андрія Деркача в державній зраді та незаконному збагаченні.  Слідство встановило, що упродовж 2019–2022 років нардеп одержав щонайменше 567 тис. доларів США від правоохоронних та розвідувальних органів РФ за підривну діяльність проти України. Гроші український парламентар відпрацьовував через вчинення різноманітних дій, зокрема й у публічній площині, спрямованих на дискредитацію іміджу України на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин між США та Україною, а також ускладнення інтеграції України до Європейського Союзу й НАТО.

У червні 2022 року СБУ повідомила про викриття мережі агентів ГРУ Росії, до якої входив Андрій Деркач. Основним завданням цієї організації була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені. Слідчі встановили, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України, зокрема про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році.

До складу цієї мережі агентів також входив народний депутат Олександр Дубінський, який також проводив інформаційно-підривну діяльність на користь Росії, поширюючи ворожі наративи. Дубінському теж повідомили про підозру в державній зраді.

У травні 2020 року Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив тоді ще кандидата в президенти США Джо Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка. На записах нібито обговорюється отримання «1 млрд доларів в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Порошенко назвав «плівки Деркача» масштабною спецоперацією проти України, а передвиборчий штаб Байдена назвав плівки нісенітницею. 

У березні 2021-го розвідка США заявила, що Деркач брав участь у спробах Росії організувати кампанію з дискредитації Джо Байдена. На Деркача наклали санкції. Також США запровадили санкції проти Дубінського через втручання в американські вибори та належність до «російської мережі впливу».

У серпні 2021 року проти Деркача запровадила персональні санкції й Україна. У жовтні 2022-го ВАКС заочно заарештував Деркача за підозрою в державній зраді та незаконному збагаченні. У січні 2023 року Верховна Рада позбавила Деркача депутатського мандата

Багато років Андрій Деркач був почесним президентом медіахолдингу «Ера-медіа» та головою художньої ради ТРК «Ера». У 2016 році він переписав 90% корпоративних прав на свої медіаактиви на свого помічника Антона Сімоненка.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3471
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду