В Офісі президента обговорили питання депортації українських дітей з південноафриканськими журналістами
В Офісі президента обговорили питання депортації українських дітей з південноафриканськими журналістами
В Офісі президента відбулася зустріч з представниками ЗМІ та експертами з прав людини Південно-Африканської республіки, на якій, зокрема, обговорювали питання викрадення Росією українських дітей. Про це повідомив керівник ОПУ Андрій Єрмак у телеграмі.
«Вчора я брав участь у змістовному діалозі з південноафриканськими ЗМІ та експертами з прав людини. Ми зосередилися на важливій ролі Південної Африки в міжнародному захисті прав людини та обговорили шляхи, як країна може допомогти підвищити світову обізнаність про викрадення українських дітей російською владою», — написав Єрмак.
Він підкреслив нагальну необхідність скоординованих міжнародних зусиль для порятунку цих дітей, а також забезпеченні їх належної реабілітації та реінтеграції.
Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт очільника Кремля Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до РФ, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.
Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення, за даними української влади, російські військові примусово вивезли з України приблизно 20 тисяч українських дітей. РФ озвучує зовсім іншу кількість викрадених нею українських дітей — більше 700 тисяч.
27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.
У липні 2023-го голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов підтвердив, що організація бере участь у вивезенні українських дітей з окупованих територій України до Білорусі. Він заявив, що українські діти буцімто «приїжджають у Білорусь на оздоровлення», а його організація бере в цьому «активну участь».
Раніше білоруська опозиція повідомляла, що в Білорусь депортували понад 2 тисячі українських дітей. За їхніми даними, Лукашенко особисто підписує документи, пов'язані зі здійсненням воєнного злочину.
У червні 2024 року тодішня віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомляла, що з 20 тисяч офіційно зареєстрованих дітей, викрадених Росією, до України вдалося повернути 800.
Читайте також:
- Депортація дітей. Як держава повертає маленьких українців додому
- «Вкрадене дитинство». Як російська пропаганда виправдовує депортацію дітей у Росію та звинувачує Україну у злочинах проти них
- ГУР запустило портал «Викрадачі дітей» з базою даних про росіян та білорусів
Фото з відкритих джерел