Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії
Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії
Кабінет Міністрів затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії. Відповідне розпорядження оприлюднено на офіційному сайті уряду.
«Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні” утворити Раду з державної підтримки кінематографії у складі згідно з додатком. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2021 р. № 277 “Про утворення Ради з державної підтримки кінематографії та затвердження її складу”», — йдеться в документі, підписаному прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
До затвердженого урядом складу Ради з державної підтримки кінематографії ввійшли:
Вярвельська Галина Вадимівна — юристка;
Галімов Акім Альфадович — продюсер;
Заря Ірина Миколаївна — демонстраторка;
Мула Володимир Романович — режисер-постановник, продюсер;
Непиталюк Аркадій Анатолійович — режисер-постановник;
Осіпов Андрій Олексійович — продюсер;
Тарасов Денис Вікторович — режисер-постановник;
Шпилюк Олександр Семенович — економіст, кінознавець.
Нагадаємо, 1 серпня, у приміщенні Держкіно відбулось перше засідання конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії. Захід відбувався в закритому режимі, зокрема на нього не допустили пресу, але була організована онлайн-трансляція. За результатами голосування комісія визначила імена 23 кандидатів, які отримали можливість взяти участь у другому турі конкурсу членів Ради, а також 12 тих, хто не пройшов до другого туру.
У липні Державне агентство України з питань кіно в закритий спосіб затвердило склад комісії для проведення конкурсу з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії. Відповідний наказ з підписом т. в. о. голови Держкіно Юлії Шевчук оприлюднили 10 липня на сайті агентства.
До складу комісії ввійшли: Юлія Шевчук, Андрій Халпахчі, Сергій Борденюк, Дарина Трегубова, Вікторія Ярмощук.
- Читайте також: Потрібно переглянути завдання і підпорядкованість Держкіно, — заступниця керівника ОП
Наприкінці липня Держкіно оголосило список претендентів, які подали свої заявки на участь у конкурсі до Ради з державної підтримки кінематографії. До списку кандидатів до Ради ввійшли 35 осіб.
У травні 2023 року Національна спілка кінематографістів подала позов проти Кабінету Міністрів, який продовжив повноваження членів Ради, посилаючись на воєнний стан. Повноваження складу органу закінчилися в березні 2023-го.
Суди тривали цілий рік, і в квітні цього року Шостий апеляційний Київський адміністративний суд ухвалив, що рішення Кабміну таки було незаконним. Проте Держкіно подало клопотання вже у Верховний Суд, і його задовільнили.
13 червня адвокатка юридичної компанії Axon Partners Надія Денисюк, яка представляє інтереси позивача, повідомила, що Держкіно таки мусить переобрати Раду з державної підтримки кінематографії.
27 червня українська кіноспільнота поширила відкритий лист, у якому повідомила, що підтримує оголошення конкурсу на обрання членів Ради з державної підтримки кінематографії і вимагає відставки голови Держкіно Марини Кудерчук.
Підписанти також вимагали прозорої процедури відбору, громадський контроль, а також перенаправити заплановані на 2024 рік «на державну підтримку кінематографії бюджетні кошти на потреби Сил оборони, окрім визначених законодавством зобов’язань Держкіно».
Зрештою 5 липня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення Марини Кудерчук з посади голови Держагентства з питань кіно. Тимчасово виконуватиме обовʼязки голови відомства Юлія Шевчук.
Читайте також:
- А чиї ж то вуха стирчать за переможцями? Вітаємо (насправді ні) всіх нас із новою Радою Держкіно
- Фарс-комедія від Держкіно з зірковим Андрієм Халпахчі в ролі Джима Керрі
- Держкіно оголосило 19-ий конкурсний відбір кінопроєктів і наразилось на критику з боку частини кіноспільноти
- Спілка кінематографістів обурена скороченням державної підтримки кіно і вимагає розблокувати роботу Держкіно
Фото: сайт «Кіно-коло»