Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

15 Жовтня 2024
1063
15 Жовтня 2024
21:39

Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

1063
До нового складу державного органу виконавчої влади, створеного у 2018 році, ввійшли кіно- і телепродюсери, режисери-постановники, одна кінопрокатниця, одна юристка та один кінознавець.
Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії
Кабмін затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії

Кабінет Міністрів затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії. Відповідне розпорядження оприлюднено на офіційному сайті уряду.

«Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про державну підтримку кінематографії в Україні” утворити Раду з державної підтримки кінематографії у складі згідно з додатком. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2021 р. № 277 “Про утворення Ради з державної підтримки кінематографії та затвердження її складу”», — йдеться в документі, підписаному прем’єр-міністром Денисом Шмигалем

До затвердженого урядом складу Ради з державної підтримки кінематографії ввійшли:

Вярвельська Галина Вадимівна — юристка;

Галімов Акім Альфадович — продюсер;  

Заря Ірина Миколаївна — демонстраторка;  

Мула Володимир Романович — режисер-постановник, продюсер;  

Непиталюк Аркадій Анатолійович — режисер-постановник;  

Осіпов Андрій Олексійович — продюсер;  

Тарасов Денис Вікторович — режисер-постановник;  

Шпилюк Олександр Семенович — економіст, кінознавець. 

Нагадаємо, 1 серпня, у приміщенні Держкіно відбулось перше засідання конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії. Захід відбувався в закритому режимі, зокрема на нього не допустили пресу, але була організована онлайн-трансляція. За результатами голосування комісія визначила імена 23 кандидатів, які отримали можливість взяти  участь у другому турі конкурсу членів Ради, а також 12 тих, хто не пройшов до другого туру.

У липні Державне агентство України з питань кіно в закритий спосіб затвердило склад комісії для проведення конкурсу з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії. Відповідний наказ з підписом т. в. о. голови Держкіно Юлії Шевчук оприлюднили 10 липня на сайті агентства.  

До складу комісії ввійшли: Юлія Шевчук, Андрій Халпахчі, Сергій Борденюк, Дарина Трегубова, Вікторія Ярмощук. 

Наприкінці липня Держкіно оголосило список претендентів, які подали свої заявки на участь у конкурсі до Ради з державної підтримки кінематографії. До списку кандидатів до Ради ввійшли 35 осіб.

У травні 2023 року Національна спілка кінематографістів подала позов проти Кабінету Міністрів, який продовжив повноваження членів Ради, посилаючись на воєнний стан. Повноваження складу органу закінчилися в березні 2023-го. 

Суди тривали цілий рік, і в квітні цього року Шостий апеляційний Київський адміністративний суд ухвалив, що рішення Кабміну таки було незаконним. Проте Держкіно подало клопотання вже у Верховний Суд, і його задовільнили.

13 червня адвокатка юридичної компанії Axon Partners Надія Денисюк, яка представляє інтереси позивача, повідомила, що Держкіно таки мусить переобрати Раду з державної підтримки кінематографії.

27 червня українська кіноспільнота поширила відкритий лист, у якому повідомила, що підтримує оголошення конкурсу на обрання членів Ради з державної підтримки кінематографії і вимагає відставки голови Держкіно Марини Кудерчук.

Підписанти також вимагали прозорої процедури відбору, громадський контроль, а також перенаправити заплановані на 2024 рік «на державну підтримку кінематографії бюджетні кошти на потреби Сил оборони, окрім визначених законодавством зобов’язань Держкіно».

Зрештою 5 липня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення Марини Кудерчук з посади голови Держагентства з питань кіно. Тимчасово виконуватиме обовʼязки голови відомства Юлія Шевчук.

Читайте також:

Фото: сайт «Кіно-коло»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1063
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду