П'ять лавреаток Нобелівської премії миру відвідають Україну
Лавреатки Нобелівської премії миру Лейма Гбові, Ширін Ебаді, Тавакуль Карман, Джоді Вільямс і Марія Ресса планують відвідати Україну, щоб особисто побачити наслідки російської агресії та висловити підтримку українському народу.
Про це повідомляє Центр громадянських свобод.
Минулого тижня у Вашингтоні відбулася стратегічна сесія ініціативи лавреаток Нобелівської премії миру, яка зосереджувалася на глобальних питаннях, включно із ситуацією в Україні. До зустрічі долучилася і голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
Після сесії Матвійчук повідомила про плани щодо спільної поїздки в Україну, зазначивши: «Мої колежанки приїдуть до Києва і ми з командою повозимо їх по регіонах. Аби вони на свої очі могли побачити як брутальність російської агресії, так і силу українських людей, які чинять їй спротив».
Поїздка охоплюватиме візити до постраждалих регіонів, де лавреатки зможуть зустрітися з місцевими жителями, оцінити гуманітарну ситуацію та підтримати українських активістів і громадянське суспільство.
Лейма Гбові — ліберійська правозахисниця, яка очолила мирний рух жінок, які об'єдналися для ненасильницького протесту, що сприяв мирним переговорам і поваленню диктатури Чарльза Тейлора, пише Вікіпедія. У 2011 році Гбові отримала Нобелівську премію миру разом із президенткою Ліберії Еллен Джонсон-Сірліф і правозахисницею Таваккуль Карман.
Ширін Ебаді — іранська правозахисниця, юристка і перша жінка-суддя в Ірані. У 2003 році Ебаді стала першою іранкою, яка отримала Нобелівську премію миру за її зусилля в підтримці демократії та прав людини. Через переслідування з боку іранського уряду змушена була виїхати з країни.
Тавакуль Карман — єменська журналістка, правозахисниця та політична активістка, яка відіграла важливу роль у боротьбі за права жінок і демократію в Ємені. Карман стала співлавреаткою Нобелівської премії миру у 2011 році разом із Леймою Гбові та Еллен Джонсон-Сірліф.
Джоді Вільямс — американська активістка і правозахисниця, що очолила Міжнародну кампанію за заборону протипіхотних мін, завдяки якій у 1997 році підписали Оттавську конвенцію, що забороняє використання, виробництво і розповсюдження цих мін. Вільямс отримала Нобелівську премію миру в 1997 році.
Марія Ресса — філіппінська журналістка, медіаменеджерка та правозахисниця, співзасновниця та головна редакторка новинного порталу Rappler. У 2021 році Ресса стала лавреаткою Нобелівської премії миру за зусилля в захисті свободи преси та боротьбі з дезінформацією.
- Читайте також: Заклик Нобелівських лауреатів «просто перестать стрєлять» ставить на один рівень жертву і агресора
Фото: Центр громадянських свобод