Пропагандисту Жану Новосельцеву суд обрав запобіжний захід
Солом’янський районний суд Києва 25 липня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 вересня 2024 року з можливістю внести 242 тис. гривень застави 44-річному київському блогеру та пропагандисту Жану Новосельцеву. Про це повідомляє Zaxid.net.
Новосельцева підозрюють у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.
Нагадаємо, 23 липня, працівники Служби безпеки України провели обшук у помешканні пропагандиста Жана Новосельцева.
За інформацією СБУ, Новосельцев разом зі спільниками намагався зірвати мобілізацію, закликав до збройного спротиву ТЦК та «зливав» інформацію про українських військових.
Для поширення дестабілізаційного контенту Новосельцев зі спільниками створив у соцмережах низку каналів та сторінок, загальна аудиторія яких становила понад 600 тис. користувачів.
Жан Новосельцев — колишній ведучий програми «Гроші» на каналі «1+1». У травні 2014 року «1+1» розірвав трудові відносини з Новосельцевим «через співпрацю з каналом ГромТБ», який був створений під час Революції гідності і випустив низку сюжетів, у яких дискредитовували активістів Майдану. Новосельцев був співзасновником каналу і фігурував у схемі міністра МВС Арсена Авакова як один з учасників мережі з медійної дискредитації Майдану. Пізніше Новосельцев, як і інший фігурант цієї схеми Віктор Зубрицький, виграв суд проти Авакова.
Новосельцев також у 2015 році заснував 17 канал, який просував проросійську пропаганду та влаштовував провокації. У тому ж році, наприклад, Новосельцев та Олексій Кутєпов розповідали «России 24», «як в Україні душать незалежні засоби масової інформації», а саме 17 канал. Новосельцев пішов з 17 каналу в лютому 2017 року.
У 2019 році Новосельцев балотувався в народні депутати на одномандатному виборчому окрузі №94 на Київщині (центр виборчого округу: місто Обухів; міста Васильків, Обухів; Васильківський, Обухівський райони), але не пройшов до Верховної Ради.
З квітня 2024 року Жан Новосельцев разом з пропагандистом Остапом Стахівим почав проводити псевдокурси й видавати журналістські посвідчення. Вартість такого навчання коштувала від 5,5 до 9 тис. гривень.
- Читайте також: Жан Новосельцев: «Я, напевне, поставлю питання про анулювання рішення етичної комісії»
Фото: Вікіпедія