Ярослав Юрчишин: «Якби у нас не було журналістів, ми б не вистояли в цій війні»
Ярослав Юрчишин: «Якби у нас не було журналістів, ми б не вистояли в цій війні»
Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що Україна не вистояла би у війні, якби не було журналістів. Про це він сказав під час панельної дискусії «Роль медіа як інституту громадянського суспільства» в межах заходу до Дня журналіста, яку організували ІМІ, «Репортери без кордонів» та Представництво ЄС в Україні.
«Без свободи слова та незалежної журналістики демократії немає. Це бачимо, аналізуючи Росію. Один з чотирьох стовпів, ми кажемо "четверта влада", і це не для красивого слова. Якби у нас не було журналістів, ми б не вистояли в цій війні, я в цьому просто переконаний. Це не лише про те, що ми точно знаємо, що відбувається на фронті, а відповідно можемо реалістично оцінювати наші перспективи. Це й про те, що ви не дозволили, щоб яйця для війська були по 17 грн, а відповідно ми не розчарували ні суспільство, ні наших міжнародних партнерів», — зазначив Юрчишин.
Він також висловив вдячність за «самоконтроль» та те, як професійні журналісти висвітлюють події війни: «Бо, на жаль, в соціальних мережах нам ще в цьому напрямку доводиться працювати та фіксувати дуже часто висвітлення тієї інформації, яка може нашкодити як військовим, так і цивільним».
- Читайте також: «Бути етичним означає бути захищеним». Чому під час війни саморегуляція і стандарти зберігають журналістів і журналістику
Нардеп зауважив, що ключовий принцип роботи Комітету з питань свободи слова — «нічого для журналістів без журналістів». Відомство продовжує стежити за тим, як просуваються розслідування справ щодо перешкоджання професійній роботі журналістів, а також працювати над налагодженням взаємодії медійників з військовими і допуску журналістів до кулуарів Верховної Ради.
«А також повертаємо формати підзвітності, бо це те, що критично необхідно. Жодна влада, яка не підзвітна, не є демократичною, тому що влада — це завжди спокуса», — додав Ярослав Юрчишин.
Читайте також:
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про посилення гарантій діяльності медіа та журналістів
- Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей
Фото: Максим Полищук