Командування рекомендує військовим не обговорювати з журналістами фортифікаційні укріплення на Харківському напрямку, — «Слідство.Інфо»

Командування рекомендує військовим не обговорювати з журналістами фортифікаційні укріплення на Харківському напрямку, — «Слідство.Інфо»

6 Червня 2024
861
6 Червня 2024
14:53

Командування рекомендує військовим не обговорювати з журналістами фортифікаційні укріплення на Харківському напрямку, — «Слідство.Інфо»

861
Про проблеми з рівнем готовності фортифікаційних укріплень і їхньою якістю почали говорити самі військові.
Командування рекомендує військовим не обговорювати з журналістами фортифікаційні укріплення на Харківському напрямку, — «Слідство.Інфо»
Командування рекомендує військовим не обговорювати з журналістами фортифікаційні укріплення на Харківському напрямку, — «Слідство.Інфо»

Військовим забороняють порушувати тему фортифікаційних укріплень на Харківському напрямку в інтервʼю, а самих журналістів звинувачують у необʼєктивності та підіграванні російським наративам, коли в їхніх матеріалах з’являються згадки про проблему, повідомляє «Слідство.Інфо».

Журналісти поспілкувалися з військовослужбовцями трьох різних бригад Сил оборони, які стримують наступ ворога в Харківській області. Із частиною з них командування провело «виховні бесіди» та порекомендувало не обговорювати з журналістами нічого, що стосується фортифікаційних укріплень.

«Нас прямо не збирали, але всіх, хто каже щось про фортифікації чи знають (Командири. — Ред.), що може сказати, то з тими говорили», — зазначив один з бійців.

Журналісти не вказують ані назв підрозділів, ані імен чи позивних військовослужбовців, з якими говорили, щоб не наражати їх на тиск з боку їхнього командування.

Вони наголосили, що «цим матеріалом ми не змальовуємо загальну картину щодо готовності ліній оборони в області, а розказуємо про цензуру та тиск на військовослужбовців та журналістів через висвітлення проблеми».

Як пише «Слідство.Інфо», про проблеми з рівнем готовності фортифікаційних укріплень і їхньою якістю почали говорити самі військові.

Так, командир підрозділу розвідки Збройних сил України Денис Ярославський ще 12 травня заявив, що у Вовчанську точаться вуличні бої, і наголосив, що укріплень і мін на кордоні області, який перейшли окупанти, не було. Тоді ж підрозділ Національної гвардії «Гострі Картузи» повідомив, що українські військові відійшли з деяких позицій.

Після цього на напрямку тимчасово закрили можливість для журналістів працювати з військовими. А з частиною бійців провели «виховні бесіди».

«Сказали фортифікації не згадувати, наступ не згадувати, втрачені села не згадувати. Нічого в паблік не виносити. Ніяк не обґрунтовували. Казали тільки, що ви працюєте на руку ворогу. А фортифікаційні споруди дуже х*рові, прям дуже — доводиться облаштовувати все заново», — розповідає один із бійців, з яким поговорили журналісти.

Випадки, коли позиції бійцям доводилося добудовувати самостійно, непоодинокі. Так, уже в іншому підрозділі «Слідству.Інфо» сказали, що в їхньому випадку розрахунок довелося розмістити у старому російському бліндажі, бо нові укріплення не завершили.

«Ось тут ще з 2022 будували лінію укріплень і недобудували. Хлопців відправили в ці укріплення, знаючи, що вони мають бути, а укріплення не завершені. І хлопці зараз відтяглися трохи назад у старий російський бліндаж, облаштовують тут собі місце під позицію, під житло і потім перемістяться сюди… Тобто тут не встигли, нашому розрахунку не пощастило — треба буде добудовувати самостійно», — зазначає військовий.

Інший співрозмовник зазначає, що така ситуація сталася через недооцінення ворога.

«Річ у тому, що для того, щоб стримувати такого сильного ворога, нам потрібно дуже багато фортифікаційних споруд. На таку кількість людей тут не розрахували, тому хлопці підкопують собі бліндажі, окопи риють», — зазначає військовий.

Водночас розбудова ліній оборони на Харківщині триває з 2022 року й досі.

Окрім відсутності або незавершеності укріплень, деякі військові скаржилися ще й на якість проведених робіт.

«Є тупо серед поля стоїть якась будка з бетону. Такі фортифікаційні споруди навіть пі**ри будують біля посадок, на висотах, щоб логістику туди можна було зробити вздовж посадки, щоб тебе принаймні менше було видно. У нас це зроблено було — там шмат, там шмат — суцільної лінії немає. Місцями це зроблено тупо в ямі. Всі паводкові води будуть туди спускатися, звідкіля нічого не побачиш», — прокоментував військовослужбовець.

Після виходу матеріалу CNN, у якому військовослужбовець 13-ї бригади Нацгвардії «Хартія» також наголошує, що укріплення на їхній ділянці не були підготовлені, підрозділ виходить із публічною заявою про нібито неправдивість та необʼєктивність цього твердження.

«Нам важливо, аби інформація про наш підрозділ була об’єктивною, а коментарі наших бійців і командирів — зрозумілі не як окремі цитати, а мали чіткий та недвозначний контекст», — ідеться в дописі.

Як зазначають журналісти «Слідства.Інфо», повпливати намагалися і на їхній матеріал, що зачіпає тему фортифікаційних укріплень на Харківщині.

Зокрема, просили видалити всі згадки бійців про проблеми з відсутніми чи незавершеними укріпленнями. «Переконати» журналістів намагалися протягом трьох днів. Причому робили це представники різних рівнів. Деякі з них апелювали до того, що тема фортифікацій зараз — «політичне питання», а згадка в цьому контексті конкретних підрозділів може призвести до «тиску на них згори».

«Наразі журналісти опиняються у ситуації, коли намагаючись висвітлювати бойові дії на Харківщині — вони або повинні замовчувати питання фортифікацій (про які їм кажуть самі військові), або говорити про ці проблеми, наражаючись на заборону на роботу на цьому напрямку та створення проблем для самих військових, що стримують там російський наступ.

Програють у будь-якому випадку всі. Бо проблеми залишаються, а лінія фронту сунеться не на нашу користь», — наголосили у «Слідстві.Інфо».

Читайте також: 

Фото: «Слідство.Інфо»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
861
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду