Наступ на Суспільне буде сприйнятий європейською спільнотою як наступ на свободу слова, — Юрчишин
Наступ на Суспільне буде сприйнятий європейською спільнотою як наступ на свободу слова, — Юрчишин
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що політики мають максимально створювати умови для роботи суспільного мовника, а не вводити в оману аудиторію. Про це він заявив під час спільного засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету зі свободи слова, на якому, зокрема розглядали заяви депутатки Мар’яни Безуглої,
«Важко суперечити праву будь-якого нардепа на власну позицію, але важко підтримувати відверті маніпуляції, які можна пояснювати, можливо, не глибиною занурення в тему, але які несуть суттєвий удар по іміджу Суспільного, які фактично дискредитують Суспільне, а таким чином є прикладом тиску на суспільного мовника та межують з відвертим наступом на свободу слова», — сказав Юрчишин.
На його думку, спроба забрати у мовника вечірні слоти пов’язана з тим, щоб переглянути фінансування.
«Мені подобається сильний жест Суспільного: намагаєтесь на нас тиснути — до побачення, “Єдиний марафон”. Ми розуміємо, що логіка наступна. До побачення, марафон? Тож давайте будемо урізати бюджет. І, на жаль, представників більшості, які захищають Суспільне, не факт, що буде достатньо, щоб захистити бюджетне фінансування, а відсутність бюджетного фінансування — це загроза незалежності, ефективності, бо Суспільне залучає і кошти міжнародних партнерів, і є однією з візитівок нашої ефективності в реформах. Якщо показники Суспільного впадуть унаслідок виходу з марафону, це може бути аргументом урізання бюджетного фінансування, і в даному контексті досить важко буде пояснити нашим міжнародним партнерам те, що ми урізаємо бюджетне фінансування, економією.
Тому важливо з’ясувати, чия це ініціатива, кого представляють автори ініціативи (виключення Суспільного з вечірніх слотів. — “ДМ”), бо людина, яка ініціює зміни, не є підписантом меморандуму про марафон. Дуже неоднозначна ситуація, яка буквально повторює традиційну історію з прийняття рішень, які не мають жодних юридичних аргументованих підстав, я маю на увазі вимкнення каналів», — сказав голова Комітету з питань свободи слова.
Він зазначив, що відносини з телемарафоном — це відповідальність Суспільного, його наглядової ради, правління, і саме їм вирішувати подальше перебування в марафоні.
«Те, що точно потребує реакції комітетів, — це маніпулятивна інформаційна атака з боку окремих політиків і незрозуміло ким ініційовані рішення по марафону, які не базуються на жодних логічних аргументах.
Потрібно чітко зафіксувати: наступ на свободу слова, наступ на Суспільне буде розглядатись усіма європейськими прореформаторськими силами як наступ на свободу слова і спроба дискредитації журналістської спільноти», — наголосив Юрчишин.
Нагадаємо, 2 травня Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітет зі свободи слова під час спільного засідання розглянули питання щодо тиску на Суспільне мовлення, зокрема нападки з боку народної депутатки Мар’яни Безуглої та спроби усунути Суспільне з вечірнього ефіру в національному марафоні «Єдині новини».
Читайте також:
- Громадська рада при Комітеті свободи слова закликала поважати редакційну незалежність Суспільного мовника
- Європейська мовна спілка стривожена нападами на Суспільне і пропонує своє посередництво в діалозі з владою
Фото: Ярослав Юрчишин / фейсбук