Юрчишин: Використовувати відрядження на фронт як покарання — дуже небезпечна практика
Юрчишин: Використовувати відрядження на фронт як покарання — дуже небезпечна практика
Карати людей, відряджаючи їх на фронт, — небезпечна практика, і це треба донести керівникам різних структур. Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова 10 квітня заявив його очільник Ярослав Юрчишин.
На сьогоднішньому засіданні обговорювали два випадки тиску на журналістів: використання співробітниками СБУ Оболонського ТЦК для тиску на журналіста «Слідства.Інфо» через його розслідування про статки посадовця СБУ Іллі Вітюка та незаконне стеження за журналістами редакції Bihus.Info.
В обох випадках фігурантів нібито відправили на фронт — і Іллю Вітюка, і виконавців незаконного стеження за редакцією Bihus.Info. Представниці обох редакцій мали можливість висловитись і поставити запитання щодо цих випадків. Журналістка Bihus.Info Марія Землянська поцікавилася, чому в різних структурах в Україні після того, як співробітника цієї структури викриють на якомусь злочині, переводять чи відряджають на фронт.
Відповідаючи на це запитання, Ярослав Юрчишин сказав: «Якщо людина добровільно проситься на фронт і на цей момент це не заважає слідчим діям, то ця людина мала би це прокомунікувати. Тоді, напевно, в нас би питань не було. Насправді створення враження, що відрядження на фронт може використовуватися в певних структурах як покарання, — дуже небезпечна практика. І ми зараз на рівні керівництва намагаємося пояснити, що так робити не варто. Що дуже важливо комунікувати, якщо це особисте рішення, бо є велика ймовірність, що люди самі попросилися, — окей. Це легко прокомунікувати: заяви, рапорт, людина сама може сказати. А момент про звільнення: в керівника структури в принципі немає важелів, окрім запуску внутрішньої перевірки і відсторонення людини, іншої можливості добитися того, щоб людина менше впливала на своїх підопічних і не перешкоджала слідству».