Майже 60% українців розмовляють вдома українською мовою, українською і російською ще 30%, — соцопитування
Майже 60% українців розмовляють вдома українською мовою, українською і російською ще 30%, — соцопитування
59% опитаних українців розмовляють вдома українською мовою, 12% — російською, 28% — і тою, й іншою. Такі результати показало опитування соціологічної групи «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, проведене 17–21 лютого 2024 року.
У західних регіонах країни частка тих, хто послуговується виключно українською мовою, сягає 93%, і лише 1% респондентів використовує вдома російську (3% розмовляють двома мовами, ще 3% — іншими).
На сході України державною мовою з рідними спілкуються 23% опитаних, виключно російською — 25%, а білінгвів у цій частині країни — 51%.
На півдні країни 31% тих, хто говорить українською, 22% тих, хто послуговується російською, і 46% тих, хто використовує в побуті обидві мови. Що ж стосується центральних областей, то лише українська мова лунає в родинах 67% респондентів, лише російська — в домівках 7% з них, а обидві мови використовують 25% опитаних.
Опитування було проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) 17–21 лютого 2024 року. Метод опитування — Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%. Дослідження фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Раніше повідомлялося, що більшість опитаних українців — 66% — виступає за те, щоб усунути російську мову з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому цього року. «Тільки 3% респондентів вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24% припускають можливість того, щоб російська мова була офіційною в регіонах, більшість населення яких цього хоче», — йдеться у звіті за підсумками соціологічного дослідження.
Читайте також:
- «Мова має значення». Ведучий Тімур Мірошниченко став амбасадором курсів української мови від Всеукраїнського Руху «Єдині»
- Повномасштабне вторгнення посилило перехід з російської на українську мову в соцмережі Х, — дослідження
- Для воїнів ЗСУ запровадять курси з української мови, — Тарас Кремінь
Фото: «Радіо Свобода»