Комітет зовнішньої політики підтримав звернення до світу щодо полонених Росією журналістів
Комітет зовнішньої політики підтримав звернення до світу щодо полонених Росією журналістів
Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав постанову зі зверненням до міжнародних структур, щоб привернути їхню увагу до українських журналістів, які перебувають у російському полоні. Про це повідомив голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, який ініціював цю постанову.
Рішення про підтримку звернення комітет ухвалив одноголосно на своєму засіданні 6 березня.
Юрчишин пояснив, що цією постановою парламент хоче заручитися підтримкою всіх можливих партнерів — Організації Об’єднаних Націй, Європарламенту, НАТО, ОБСЄ, «Репортерів без кордонів» та інших організацій, які можуть допомогти та надати проблемі світового розголосу.
Він додав, що тепер очікує, що постанову включать до порядку денного на найближчому засіданні парламенту. «Маємо прийняти її якнайшвидше», — написав нардеп.
Юрчишин нагадав, що нині відомо щонайменше про 26 українських медійників, яких незаконно ув'язнила Росія.
«Тож шукаємо шляхи повернення і їх, і інших заручників путінського режиму. Владислав Єсипенко, Дмитро Хилюк, Вікторія Рощина, Ірина Данилович — прізвища, які мають бути постійно на слуху. Бо лише так ми можемо добитися їх звільнення», — написав депутат.
Нагадаємо, раніше Ярослав Юрчишин заявляв, що планує разом з «Репортерами без кордонів» і, ймовірно, Міжнародною федерацією журналістів розробити адвокаційну кампанію з привернення уваги до незаконно утримуваних у Росії українських журналістів.
17 незаконно заарештованих на тимчасово окупованих територіях українських журналістів, більшість із яких — кримчани, внесено до міжнародного списку ув’язнених медійників, який склала та оприлюднила Європейська федерація журналістів (EFJ). Це, зокрема, Амет Сулейманов, Асан Ахтемов, Дмитро Хилюк, Ернес Аметов, Ірина Данилович, Ірина Левченко, Марлен Асанов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Рустем Шейхалієв, Сергій Цигіпа, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Вікторія Рощина, Вілен Темерьянов, Владислав Єсипенко.
Загалом Міжнародний список EFJ налічує 108 осіб. Країною, яка ув’язнює найбільше журналістів у Європі, стала Росія (загалом 40 представників ЗМІ, заарештованих у самій РФ та в тимчасово захоплених регіонах України).
- Читайте також: Визволення з російського полону українських журналістів — одне з ключових завдань для комітету свободи слова, — Ярослав Юрчишин
Фото: Дмитро Хилюк — журналіст інформаційної агенції УНІАН, якого росіяни тримають у полоні / ілюстрація з сайту «Слідство.Інфо»