Кабмін затвердив єдині умови використання мов нацменшин
Уряд України затвердив Методологію використання мов національних меншин у межах рекомендацій Європейської комісії, необхідних для початку перемовин про членство в ЄС. Про це повідомив Офіс віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
«Документ розроблено як частину реформи щодо захисту прав національних меншин (спільнот) України в межах виконання рекомендацій Європейської Комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС», — ідеться в повідомленні.
Як зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Методологію було розроблено після раунду консультацій, «зокрема, з колегами з Ради Європи, Єврокомісії та представниками громадських організацій національних спільнот України».
Стефанішина підкреслила, що затвердження цього документа є ще одним кроком для належного забезпечення прав нацменшин України.
- Читайте також: Рада ухвалила зміни до закону про нацменшини
Методологія, як пояснюється, встановлює єдині умови та порядок використання мов нацменшин у населених пунктах, де вони традиційно проживають або де нацменшини становлять понад 15% населення.
Документ регламентує, в яких сферах суспільного життя мови нацменшин можуть використовуватися поряд із державною мовою:
- комунікації з органами влади та надання публічних послуг;
- надання медичної допомоги;
- надання топографічної інформації;
- поширення інформації для загального ознайомлення;
- написання офіційних назв на табличках (вивісках) органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств;
- надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю тощо.
Методологія визначає, що використання мови національної меншини (спільноти) дозволяється за рішенням відповідної сільської, селищної або міської ради.
Фото з сайту «Нова доба»