Чернівецька телекомпанія «С4» видалила зі свого сайту матеріал, який порушував журналістські стандарти, після звернення «МедіаЧеку»
Чернівецька телекомпанія «С4» видалила зі свого сайту матеріал, який порушував журналістські стандарти, після звернення «МедіаЧеку»
13 січня 2023 року на сайті чернівецької телекомпанії «С4» була опублікована стаття «Одіозний політолог Шморгун виявився фанатом “русского мира” й закликав окупантів до захоплення України». У ній не вказали автора матеріалу та не було коментаря самого Михайла Шморгуна щодо проведення слідчих дій СБУ стосовно нього.
Один із читачів медіа звернувся зі скаргою на цю публікацію до Ініціативи «МедіаЧек», яку запустили «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації». У ній він вказав на порушення законодавства та професійних журналістських стандартів у статті.
Ініціатива «МедіаЧек» своєю чергою звернулась до керівництва телекомпанії «С4» з проханням прокоментувати ситуацію. Експерти «МедіаЧеку» ще не встигли завершити підготовку висновку щодо публікації, як від керівництва медіа надійшла відповідь.
Генеральний директор міської ТРК «Чернівці» (так донедавна називалась телекомпанія «С4») Сергій Ринжук повідомив про те, що статтю видалили з сайту, її головному герою принесли вибачення, а співробітників, які написали та розмістили матеріал на сайті, звільнили.
«Приношу вам щиру подяку за звернення уваги до порушення стандартів журналістики у вказаному матеріалі. Також інформую, що проведено внутрішнє розслідування стосовно обставин публікації вказаного матеріалу, яке підтвердило порушення стандартів журналістики. Із телекомпанії “С4” звільнено осіб, які у січні 2023 року були відповідальні за виготовлення та розміщення контенту, координували цей процес. Статтю “Одіозний політолог Шморгун виявився фанатом “русского мира” й закликав окупантів до захоплення України” видалено із інформаційних ресурсів нашої телекомпанії. Опубліковано офіційне спростування. Михайлу Шморгуну 5 грудня 2023 року направлено листа із офіційним вибаченням», — ідеться в листі Сергія Ринжука до Ініціативи «МедіаЧек».
Як відомо, громадські організації «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації» пропонують механізм скарг на неякісні журналістські матеріали, які порушують законодавство та професійні стандарти. На сайтах організацій розміщено спеціальну форму для подання публічної скарги. Поскаржитися може кожен, анонімні скарги не розглядаються. Цей механізм слугує для оперативного консультування щодо порушень у ЗМІ.
У разі якщо подані матеріали свідчать про наявність складної ситуації, організації передають скарги на розгляд у Комісію журналістської етики та Незалежну медійну раду. Короткі запитання до ініціативи та реакції на висновки можна надіслати на адресу mediachek.ua@gmail.com.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що разом з ІМІ презентував Мапу рекомендованих медіа.
Також ми писали про те, що КЖЕ запустила серію відео про стандарти журналістики. Серед тем епізодів — інтерв'ю з полоненими, емоції та лайка в матеріалах і дотримання стандартів під час війни.
Читайте також:
- Чи стали регіональні журналісти краще дотримуватися професійних стандартів під час повномасштабного вторгнення Росії?
- Під час війни важливо пам'ятати про принцип «не зашкодь» — Наталія Лигачова
- Чи варто дбати про баланс думок, коли тебе намагаються вбити? Головне з експертного обговорення «Як війна впливає на журналістські стандарти»