«Шелтер Марії»: вийшов фільм про те, що життя переселенців в Україні може бути кращим, ніж у Польщі чи Німеччині
«Шелтер Марії»: вийшов фільм про те, що життя переселенців в Україні може бути кращим, ніж у Польщі чи Німеччині
Народний депутат Верховної Ради 7-го, 8-го та 9-го скликань, журналіст і ведучий Микола Княжицький зняв документальну стрічку про те, як маленька ініціатива молоді з Гуцульщини стала великою справою з порятунку тих українців, які були змушені покинули свої рідні домівки внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Про це «Детектору медіа» повідомили у пресслужбі «Еспресо TV».
У повідомленні зазначено, що фільм «Шелтер Марії» порушує такі актуальні питання: чи можуть шелтери стати трафаретом для загальнонаціональної програми подолання демографічної кризи? Скільки українців буде в Україні після війни і до чого тут Міністерство любові?
- Читайте також: Чи врятує українців Міністерство любові
«Понад шість мільйонів українців виїхали за кордон, ще п’ять мільйонів є внутрішніми мігрантами. Їх часто називають біженцями. Хоча самі вони кажуть про себе — вимушені переселенці. Вони б хотіли повернутися, але часто нема куди. Їхні будинки зруйновані, їхні міста під окупацією, їхнє минуле життя — це лише фото в телефоні. Допомогти їм знайти опору у житті, адаптуватися до нового місця та відчути піклування і любов співвітчизників — такі питання вирішують герої фільму», — йдеться в описі ідеї документальної стрічки.
«Любов українців до українців творить дива: зробити життя переселенців в Україні кращим, ніж в Польщі чи Німеччині, — цілком реально. У фільмі я розповідаю про Shelter.Ukraine — мережу взаємодопомоги українців, яку в перші дні вторгнення розгорнули молоді люди з містечка Верховина на Івано-Франківщині, а згодом вона поширилась на інші регіони», — коментує автор стрічки Микола Княжицький.
Назвою всеукраїнської волонтерської мережі Shelter.Ukraine стало англійське слово shelter («сховище»). Мережу засновано у Верховині на самому початку повномасштабного російського вторгнення. Спочатку переселенці там отримували їжу та одяг. Потім — психологічну допомогу. Тепер опановують нові професії. За півтора року Shelter.Ukraine розширився далеко за межі Верховини і перетворився на розгалужену мережу взаємодопомоги.
«Там захищають не від ракетних ударів, а від безпомічності, зневіри, байдужості. Українці повертаються до своїх традиційних практик, які рятували нас в найважчі періоди історії, коли йшлося про існування нації: свій до свого по своє», — розповідає Микола Княжицький.
Подивитись фільм можна за посиланням: https://cutt.ly/NwOICKOH
Фото: постер фільму/пресслужба «Еспресо TV».