Почала працювати робоча група, що розроблятиме рекомендації по діяльності Youtube в Україні
Почала працювати робоча група, що розроблятиме рекомендації по діяльності Youtube в Україні
Інститут масової інформації (ІМІ), «Тексти» та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики ініціювали створення робочої групи щодо розробки рекомендацій по діяльності Youtube в Україні. Про це ІМІ повідомив на своєму сайті.
Про старт діяльності робочої групи оголосила директорка ІМІ Оксана Романюк під час обговорення дослідження «Спіраль залежності: як алгоритми YouTube просувають конспірологію та пропаганду» у медіацентрі «Україна — Укрінформ» 28 листопада.
Одним із напрямів діяльності робочої групи стане обговорення можливості врегулювання політик Youtube для системної протидії впливу російських пропагандистських каналів. Крім того, у групі розроблятимуть рекомендації та стандарти якості і прозорості для українських ютуб-каналів і блогерів.
Романюк зазначила, що йдеться про кілька векторів, які потребують розвитку. По-перше, це розвиток самих ютуб-блогерів і підтримка якісного, достовірного і етичного контенту. По-друге, це прозора взаємодія ютуб-каналів з державою, наприклад, їхня реєстрація як онлайн-медіа згідно із новим законом «Про медіа». По-третє, має здійснюватися протидія ворожому контенту, що пропагує війну.
«Оскільки ютуб є інструментом інформування, а ми знаходимось в умовах війни, то нам потрібно говорити про системну, а не поодиноку протидію явищу кремлівської агресивної пропаганди з боку Youtube. На жаль, розрізнено, як окремі організації, ми не можемо достукатися до Youtube як до корпорації з тим, щоб вони якось системного реагували — із цим ми стикаємося весь час. Сподіваємось, що партнерство допоможе ефективніше і потужніше впливати», — сказала директорка ІМІ.
Як писав раніше «Детектор медіа», відеоплатформа «Ютуб» розширила доступ до своєї партнерської програми та дозволила авторам українських каналів розподіляти дохід від реклами, яка міститься в контенті.
Журналісти Forbes Ukraine підрахували, що нинішні доходи ютуб-каналу «Alexey Arestovych» можуть складати від 4 тис. доларів до 20 тис. доларів.
Блогер Спартак Суббота, фігурант розслідування, у якому його звинуватили у шахрайстві та видаванні себе за фахівця з психології та психіатрії, видалив ютуб-канал, переставши використовувати логотип розробника, на який не мав права.
Фото: скриншот