Дмитро Тузов став лауреатом премії імені Джеймса Мейса
Публіцист, політичний оглядач та журналіст «Радіо НВ» Дмитро Тузов був відзначений Премією імені Джеймса Мейса 2023 за сприяння утвердженню історичної пам’яті народу, його національної самосвідомості й самобутності. Про це повідомив меценат премії голова громадської організації «Фонд муніципальних реформ "Магдебурзьке право"» Михайло Поживанов.
Щорічну премію вручила її ініціаторка, головна редакторка газети «День» Лариса Івшина в Київському Університеті імені Бориса Грінченка.
Фото: Вікторія Саєнко
Як зауважив сам Дмитро Тузов у розмові з «Детектором медіа», він був зворушений, коли дізнався, що його нагородили Премією імені Джеймса Мейса.
«Я щиро вдячний організаторам і Громадській Раді. Для мене це відповідальність, зокрема, й на майбутнє», — прокоментував журналіст.
Він провів паралелі між сучасними реаліями та Голодомором 1932-1933 років, які демонструють незмінність геноцидної політики Росії. На думку Тузова, зв'язок українців з історією особливо важливий сьогодні «для розуміння, хто наш ворог, наскільки він жорстокий і чому потрібна цілковита консолідація, аби його перемогти».
«Чому це важливо? Тому що росіяни зараз роблять те ж саме. Зокрема, сьогодні вночі відбулася масована атака 75 дронами, спрямована на знищення нашої інфраструктури. Через 90 років після Голодомору вони не змінили своєї політики, а так само прагнуть вбивати в Україні мільйони людей. Тому саме зараз ми маємо протистояти наступному геноциду, який, я впевнений, спланували в Кремлі. Вони не лише крадуть зерно, а й б'ють по елеваторах, зерносховищах та продуктових логістичних центрах і базах. Це свідома незмінна політика. У цій новій добі ми маємо перервати російську традицію знищувати українців, зокрема голодом. (...)
Сьогодні свічка у вікні — це символічний акт, але він показує, що ми нічого не забули, і ті, хто вчинив Голодомор, мають за це відповісти», — сказав Дмитро Тузов.
- Читайте також: Тімоті Снайдер: Росія заперечувала Голодомор 1932–1933 років, щоб знову використати продовольство як зброю у війні проти України
Нагадаємо, Премія імені Джеймса Мейса за громадянську позицію в галузі публіцистики була заснована за ініціативи головної редактори «Дня» Лариси Івшиної 25 листопада 2008 року. Відзнака вручається щорічно з 2009 року в меморіальні дні пам’яті Голодомору українського народу 1932 – 1933 років.
Лауреатами премії в різні роки ставали: політолог, публіцист, колумніст та журналіст Ігор Лосєв (2009 рік), редактор відділу «Історія і Я» газети «День» Ігор Сюндюков (2010 рік), публіцист, політолог, історик, член-засновник ГО «Київське братство» Сергій Грабовський (2011 рік), український політолог і публіцист Олександр Палій (2012 рік), історик Володимир Бойко та доктор філософських наук, професор, публіцист Петро Кралюк (2013 рік), вебредактор «Дня» Валентин Торба (2014 рік), редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун (2015 рік), сценарист та історик культури Сергій Тримбач (2016 рік), журналістка Наталя Іщенко (2017 рік), журналістка та телеведуча Лариса Волошина (2018 рік), журналіст та головний редактор порталу «Цензор.нет» Юрій Бутусов (2019 рік), кінознавець, культуролог та оглядач газети «День» Дмитро Десятерик (2020 рік).
На світлині — журналіст Дмитро Тузов
Фото: Михайло Поживанов/фейсбук