HonestReporting: Кілька фоторепортерів, які працюють на світові інформагентства, супроводжували терористів ХАМАСу в день нападу на Ізраїль
HonestReporting: Кілька фоторепортерів, які працюють на світові інформагентства, супроводжували терористів ХАМАСу в день нападу на Ізраїль
Терористів ХАМАСу під час нападу на Ізраїль 7 жовтня супроводжували щонайменше чотири фотожурналісти-фрилансери, які співпрацюють зі світовими інформагентствами. Це з'ясувала моніторингова група HonestReporting. Організація припустила, що присутність журналістів була заздалегідь узгоджена з командуванням угруповання.
Фотографії від фрилансерів, на яких зафіксовані знущання, викрадення і штурм ізраїльського кібуцу, опублікували Associated Press, Reuters, CNN та The New York Times.
Так, Хасан Еслая, який співпрацює з AP та CNN, 7 жовтня сфотографував, зокрема, палаючий ізраїльський танк, а потім осіб, які входили в кібуц Кфар-Аза. Окрім цього, команда HonestReporting отримала скриншоти видалених фото Хасана біля ізраїльської техніки у соцмережі Х. Публікація містила підпис арабською: «Наживо зсередини поселень Сектора Гази».
Крім того, у розпорядженні HonestReporting опинилося фото фрилансера з лідером ХАМАСу Ях’я Сінваром. Наразі невідомо, коли воно було зроблене.
In the hours following our expose, new material is still coming to light concerning Gazan freelance journalist Hassan Eslaiah whom both AP & CNN used on Oct. 7.
— HonestReporting (@HonestReporting) November 8, 2023
Here he is pictured with Hamas leader and mastermind of the Oct. 7 massacre, Yahya Sinwar. https://t.co/S9pXeIGaFq pic.twitter.com/RmEZU5RsM8
Агентство AP також публікувало світлини фотографів Юсефа Масуда, Алі Махмуда і Хатема Алі, які фіксували злочини ХАМАСу на території Ізраїлю.
Окрім цього, Reuters оприлюднило фотографії двох репортерів — Мохаммеда Файка Абу Мостафи та Ясера Кудіха, які також опинилися на кордоні саме під час вторгнення терористів. Один із них сфотографував знущання натовпу над тілом ізраїльського солдата, якого витягли з танка.
Після матеріалу HonestReporting редакції AP і Reuters заявили, що їм не було заздалегідь відомо про атаку, а їхня роль полягає лише у висвітленні новин. Reuters також наголосило, що в нього не було до цього жодних зв'язків із цими фотографами.
CNN заявила, що розірвала договір з одним із фотографів, згаданих у матеріалі, водночас зазначивши, що не знайшла «жодних підстав сумніватися в журналістській точності його роботи».
В AP також повідомили, що видалили зі своїх списків фрилансерів профілі згаданих авторів фотографій.
The New York Times досі не відреагувало на ситуацію.
Як повідомляє The Times of Israel, 9 листопада Управління публічної дипломатії Ізраїлю при офісі прем’єр-міністра оприлюднило заяву, де назвало журналістів, які висвітлювали звірства ХАМАСу, «співучасниками злочинів проти людства». Уряд країни вимагає пояснень і «негайних дій» від світових медіа.
Асоціація журналістів Єрусалиму також закликала відповідні ЗМІ розпочати ретельне розслідування питань, що виникли внаслідок цього викриття.
- Читайте також: Сенатори США висловили занепокоєння щодо внутрішніх вказівок «Голосу Америки» не називати ХАМАС «терористами»
Нагадаємо, вранці 7 жовтня терористичне угруповання ХАМАС завдало масованого ракетного удару по центральних та південних районах Ізраїлю. Водночас на ізраїльську територію зайшли мобільні групи бойовиків, які захопили військову базу і взяли під свій контроль декілька ізраїльських міст. Ракетна атака терористів тривала весь день.
Внаслідок терористичних дій бойовиків ХАМАСу 7 жовтня загинуло 1 400 ізраїльтян, серед яких — діти та немовлята.
На світлинах, які опинилися в розпорядженні HonestReporting — фотожурналіст Хасан Еслая з лідером ХАМАСу Ях’я Сінваром та фотографи, які роблять світлини з захопленою терористами жінкою.
Фото: HonestReporting