Більшості мешканців прифронтових регіонів бракує новин про хід війни
Більшості мешканців прифронтових регіонів бракує новин про хід війни
Більшість мешканців звільнених та прифронтових регіонів України хотіли би отримувати в новинах більше інформації про хід воєнних дій. При чому дві третини воліли би отримувати інформацію у форматі відео.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 7–12 серпня серед мешканців 10 прифронтових регіонів.
57% хотіли би отримувати більше новин про хід війни, 39% — про наявні програми державної підтримки для громадян, 36% — про доступні в громаді послуги і 33% — плани відбудови.
Найбільш популярними темами, які цікавлять респондентів, є місцеві та загальноукраїнські новини (по 25% зараховують кожну з цих тем до однієї з трьох найцікавіших для себе). Далі йдуть економіка країни (19%), міжнародні новини (крім Росії) (19%), соціальні проблеми (15%), науково-пізнавальні та освітні програми (15%) і здоров’я (15%).
78% респондентів на щоденній основні споживають новини. Ще 12% споживають досить регулярно (3–4 рази на тиждень). Лише 10% споживають новини 1–2 рази на тиждень чи рідше.
Для 97% респондентів досить або дуже важливо стежити за новинами про події в Україні (зокрема, для 67% це дуже важливо).
65% респондентів воліють отримувати новини у форматі відео, причому переважно йдеться про відео до 15 хвилин. Також 53% віддають перевагу коротким інформаційним повідомленням. Про зображення говорять 25%, а про довгі статті — 6%. Формат подкастів чи радіо приваблює 7%.
34% з опитаних слухали подкасти протягом останніх 30 днів. Важливо також зазначити, що третина респондентів або не змогли відповісти, або не знають, що таке подкасти.
Найпопулярнішим джерелом інформації є телеграм-канали, якими за останні 7 днів перед опитуванням користувалися 63% респондентів. 43% визначають їх найважливішим джерелом для себе.
Іншими топджерелами є YouTube (40% отримували інформацію з цього джерела за останні 7 днів перед проходженням опитування, зокрема 8% визначають джерело як найбільш важливе для себе), українські інтернет-ЗМІ (відповідно, 38% і 11%), Facebook (відповідно, 33% і 2%) і телемарафон (відповідно, 28% і 11%). Інші джерела називалися рідше, зокрема, радіо за останні 7 днів слухали 14%, а 2% називають радіо найбільш важливим для себе джерелом.
Хоча за останні 7 днів 14% слухали радіо, проте водночас 75% не заперечують, що принаймні іноді слухають його. Основний пристрій для прослуховування радіо — смартфон, дещо рідше називалися радіо в транспортному засобі, планшет чи ноутбук, FM-приймач. Більшість респондентів (74%) загалом допускають можливість скористатися радіо, переважно у форматі доповнення до інших джерел (31%) або за відсутності інших джерел (33%). Як основне джерело використовують його 10%.
Читайте також:
- 16% мешканців прифронтових регіонів регулярно читають новини з російських джерел, — КМІС
- У прифронтових та деокупованих містах домінують українські телеграм-канали, — дослідження
- КМІС: Українським ЗМІ довіряють 49% респондентів, не довіряють — 43%
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / фейсбук