Медійники звернуться до Умєрова через проблеми з доступом журналістів до фронту
Медійники звернуться до Умєрова через проблеми з доступом журналістів до фронту
Інститут масової інформації (ІМІ) ініціює відкрите звернення до нового міністра оборони України Рустема Умєрова та запросить його до обговорення комунікаційних суперечностей, що існують між військовими та медійниками, як, наприклад, проблеми з доступом журналістів до фронту. Про це повідомила директорка ІМІ Оксана Романюк під час круглого столу «Проблеми акредитації та доступ журналістів до фронту» на конференції National Media Talk-2023 13 жовтня.
Оксана Романюк
«Ми плануємо ініціювати зустріч медіаспільноти із новим міністром оборони Умєровим і представити перелік питань, які потребують вирішення. Вони не були ніяким чином вирішені, на жаль, досі. Одним із таких питань є приведення наказу №73 у відповідність до норм закону «Про медіа». Я нагадаю, що онлайн-медіа прирівнюються до медіа і це також має бути відображено, наприклад, в механізмі акредитації журналістів», — сказала Оксана Романюк.
Як пояснила вона, йдеться не лише про систематичні проблеми з доступом журналістів до фронту, а й про цілу низку комунікаційних суперечностей, які не дозволяють українським медійникам якісно висвітлювати перебіг війни в Україні.
«Ми хочемо запустити системну співпрацю військових із журналістами для того, щоб ми не програвали в інформаційній війні, — підкреслила Оксана Романюк. — Ніколи пресслужби не замінять журналістів, ніколи! Це — дуже важливий для України ресурс і його треба залучати для нашої перемоги».
Присутні на дискусії воєнні кореспонденти розповіли про проблеми з доступом до інформації, яка не становить військової таємниці, та до фронту зокрема. «Детектор медіа» був на цій дискусії і найближчим часом опублікує більш розгорнутий матеріал на цю тему.
Мар'ян Кушнір (Радіо Свобода), Іван Антипенко (ҐРУНТ), Євген Воробйов (Платформа прав людини)
Відтак ІМІ та медіаспільнота хочуть обговорити із міністром оборони спрощення доступу до фронту медійників з підвищенням відповідальності. Медійники наголосили, що журналісти братимуть на себе безпекові ризики і готові нести за це відповідальність. Крім того, з міністром хочуть обговорити питання визначення осіб, відповідальних за роботу з медіа, та порушити питання координації між різними відомствами, які нині перекидають відповідальність за ці питання одне одному по колу.
На фото: обговорення проблем акредитації та доступу журналістів до фронту під час конференції National Media Talk
Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»