У Росії опозиціонера і журналіста Кара-Мурзу етапували до колонії, не чекаючи касації
У Росії опозиціонера і журналіста Кара-Мурзу етапували до колонії, не чекаючи касації
У Росії журналіста й опозиційного політика Володимира Кара-Мурзу, засудженого за статтею про державну зраду, ймовірно, етапували із СІЗО до колонії. Куди саме відправили Кара-Мурзу, його родині та адвокатам невідомо, повідомила його дружина Євгенія.
«Етапували у повній секретності, у невідомому напрямку і перед днем народження, щоб, не дай Боже, не отримав у цей день слів підтримки з усього світу. Етап — дуже, можливо, навіть найважчий і найнебезпечніший період у житті політзека», — написала Євгенія Кара-Мурза.
7 вересня Кара-Мурзі виповниться 42 роки.
Як пише «Радіо Свобода», адвокат Кара-Мурзи Вадим Прохоров повідомив, що його підзахисного етапували, не чекаючи на розгляд касаційної скарги на вирок.
Раніше повідомлялося, що в московському СІЗО №5 «Водник» Кара-Мурзі не передають листи, піддають психологічним тортурам і протягом року відмовляють у побаченнях із дружиною та дітьми.
ДОПОВНЕНО: За даними адвоката Вадима Прохорова, журналіса етапували у СІЗО-1 міста Омська.
«Очевидно, що це не кінцева виправна установа суворого режиму, де йому призначено відбувати покарання, а проміжне пересилання», — написав Прохоров.
Нагадаємо, Володимира Кара-Мурзу заарештували у Москві у квітні 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили у державній зраді.
17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього, за вироком суду, впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.
Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015 та 2017 роках.
Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.
Фото: «Радіо Свобода»