Міністр Резніков подав до Ради заяву про відставку: «До звіту готовий!»
Міністр Резніков подав до Ради заяву про відставку: «До звіту готовий!»
Міністр оборони України Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«На виконання рішення Президента України Володимира Зеленського подав до Верховної Ради України заяву про відставку. До звіту готовий. Тримаймо стрій!» — прокоментував він.
У своїй заяві Резніков згадав спротив українського народу російській агресії, початкову відмову західних партнерів надати Україні певну зброю, формування «авіаційної коаліції», історичний саміт НАТО тощо.
Міністр нагадав, що в Міноборони провели реформи у сфері закупівель, взяли на озброєння автоматизовані системи управління військами, тривають заходи з цифрової трансформації.
«За 22 місяці виконано ключові завдання, які було визначено під час призначення мене на посаду. У звʼязку з цим прошу парламент прийняти мою відставку. Хочу щиро подякувати за довіру, підтримку та можливість служити своїй країні у такий відповідальний момент», — резюмував він.
Нагадаємо, напередодні, 3 вересня, Президент Володимир Зеленський повідомив про рішення змінити міністра оборони. Олексія Резнікова має замінити Рустем Умєров.
Рустем Умєров — голова Фонду держмайна України, призначений на цю посаду рік тому. До цього був обраний народним депутатом від партії «Голос». Після початку повномасштабної війни входив до складу переговірної групи з росіянами. Також брав участь у переговорах зі США щодо постачання озброєння для України. Зранку 4 вересня Умєров уже подав заяву про відставку з посади голови Фонду держмайна, повідомив спікер Руслан Стефанчук.
Олексія Резнікова призначили міністром оборони 4 листопада 2021 року. Він очолював міністерство протягом усього повномасштабного вторгнення та був одним з ключових переговірників у питанні постачання озброєнь Україні, зокрема у форматі Рамштайну.
За останні пів року довкола Міноборони виникли два гучні корупційні скандали, спричинені журналістськими розслідуваннями.
У січні журналіст Юрій Ніколов заявив, що Міністерство оборони закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у магазинах Києва. У відповідь відомство назвало публікацію маніпуляцією та пообіцяло звернутися до СБУ, однак пізніше міністр Резніков визнав, що реакція на журналістський матеріал мала бути іншою та швидшою.
Тоді на тлі цих звинувачень подав у відставку заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов. Звільнили також керівника департаменту держзакупівель Богдана Хмельницького. Згодом їм Офіс генпрокурора повідомив про підозру.
Після цього Верховна Рада прийняла закон про запровадження прозорості в оборонних закупівлях, а при Міноборони створили Громадську антикорупційну раду.
Нещодавно, 10 серпня, журналіст Юрій Ніколов з посиланням на джерела на митниці повідомив, що Міноборони закупило в турецької компанії 233 тисячі зимових курток, причому вартість однієї з партій дорогою з Туреччини в Україну нібито зросла втричі. Окрім цього, заявив журналіст, з огляду на вагу курток, вони були начебто літні, а не зимові.
Невдовзі на «УП» вийшло розслідування Михайла Ткача про те, що з турецькою компанією, яка постачала ці куртки для ЗСУ, може бути пов'язаний племінник народного депутата від «Слуги народу» Олександр Касай.
Міністр оборони Олексій Резніков на тлі цих звинувачень запропонував парі журналістові «Української правди» Михайлу Ткачу та голові антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасії Радіній: якщо Міноборони доведе свою невинуватість, Ткач має на три роки припинити займатися журналістикою, а Радіна — скласти мандат.
Згодом Громадська антикорупційна рада при Міноборони спростувала інформацію, начебто закуплені куртки були літніми, підтвердивши, що вони зимові.
Останні розслідування викликали ширшу дискусію в медіасередовищі щодо якості журналістських розслідувань та їхньої доцільності в умовах війни.
Читайте також:
Фото: Олексій Резніков / фейсбук