Журналісти встановили, хто з військових РФ керував нещодавнім ракетним обстрілом історичного центру Одеси
Журналісти встановили, хто з військових РФ керував нещодавнім ракетним обстрілом історичного центру Одеси
Журналісти проєкту «Телебачення Торонто» ідентифікували трьох російських командирів, що причетні до липневих обстрілів Одеси надзвуковими протикорабельними ракетами «Онікс».
Про це йдеться в сюжеті медіа. Як у своєму розслідуванні встановили журналісти, ракети «Онікс» для атак на Одещину запускали з берегового ракетного комплексу «Бастіон» у районі Козачої Бухти тимчасово окупованого Севастополя. На півострові такі комплекси перебувають на озброєнні лише в 15-ї окремої бригади берегової охорони Чорноморського флоту РФ, яку створили вже після російської окупації півострова.
У 2020 році командиром бригади став Олексій Щербак. За рік до того в бригаді він керував штабом комплексів «Бастіон», на посаді організував роботу всіх систем, які тепер обстрілюють Одесу.
У «Телебачення Торонто» кажуть, що родичі командира живуть в Одеській області.
У сюжеті також ідеться про командира дивізіону бригади Олександра Мямліна. Він відповідає за виведення берегових ракетних комплексів у місця пусків і приведення їх до бойової готовності.
Ще одним командиром бригади є Олексій Вавілов, який обіймає посаду начальника пускової установки та командира ударної батареї «Бастіону». Як стверджують журналісти, він безпосередньо керує запуском ракет по Україні.
Наприкінці липня російські окупанти обстріляли Одесу 19 ракетами різних типів, зокрема «Оніксами». Дев'ять з них збили Сили ППО. Внаслідок ракетної атаки загинула одна людина, 19 постраждали.
Як повідомляв «Детектор медіа», 23 липня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель назвав воєнним злочином удар Росії по історичному центру Одеси. А прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні пообіцяла допомогти Україні з відновленням Спасо-Преображенського собору, у який влучила російська ракета.
21 липня ЮНЕСКО засудило атаки РФ на історичний центр Одеси, що спричинили пошкодження будівель культурного значення. В організації зазначили, що «ця війна становить усе більшу загрозу українській культурі. На сьогодні ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 270 культурних об’єктів в Україні з 24 лютого 2022 року».
20 липня генсек ООН Антоніу Гутерріш «рішуче засудив» російські атаки на українські чорноморські порти і попередив, що «руйнування цивільної інфраструктури може становити порушення міжнародного гуманітарного права». З цією заявою Гуттеріш виступив лише на третій день ракетних обстрілів Одеси.
Фото: Спасо-Преображенський собор / Одеська єпархія УПЦ