На німецькому «Bild на русском» назвали українців та росіян «біженцями від однієї війни» (ВІДЕО)
На німецькому «Bild на русском» назвали українців та росіян «біженцями від однієї війни» (ВІДЕО)
Російськомовна служба німецького каналу Bild запросила в ефір німецько-російську експертку з міграційної політики Ольгу Гуріну, яка назвала українців та росіян в Європі «біженцями від однієї війни».
В ефірі програми «Обзор от Bild» на ютуб-каналі «Bild на русском» запрошена гостя, експертка з міграційної політики Ольга Гуріна двічі (епізод на відео на 6.20 та 10.30) повторила, наголошуючи на своїй тезі, що вважає українців та росіян, які виїхали зі своїх країн після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, «біженцями від однієї війни».
Ведучий програми Максим Курніков не заперечив цій тезі і не уточнив у гості, що саме вона має на увазі.
Приводом до розмови був звіт ООН, який, за словами ведучого, зафіксував, що 2022 рік був рекордним за кількістю біженців з часів Другої світової війни. На першому місці, за словами ведучого, були біженці із Сирії, на другому — українців.
При цьому Курніков та Гуріна більшу частину ефіру присвятили проблемам російських «біженців». Гуріна озвучила тезу, що українським біженцям, на відміну від колись сирійських, протягом 2022 року всіляко сприяли у країнах Європи в облаштуванні побуту. Натомість, нарікала експертка, європейські країни підтвердили лише 7% заявок на притулок від росіян.
«Я вважаю, що і росіяни, і українці — це біженці від однієї війни. І нерозуміння цього питання мене дивує. Звідки таке неприйняття (росіян. — "ДМ")? Розумієте, це лише підживлює ті страхи і наративи, які присутні в російській владі», — каже експертка.
Розмову супроводжував підпис на екрані «Кровопролитна війна в Україні» без згадки країни-агресора. Під час розмови Гуріна назвала підрив Каховської ГЕС «катаклізмом» (епізод на 5.35).
Крім того, на візуальній «шапці» програми та на екрані за спиною гості зображена мапа, де Росія, Україна та Білорусь візуально виділені на тлі інших країн, об’єднані певним спільним простором.
«Детектор медіа» звернувся до редакції Bild із запитаннями щодо редакційної політики видання стосовно російської агресії проти України та чи користуються, зокрема, українські позиції такою ж увагою в програмах Bild, як і російські.
Ольга Гуріна є співзасновницею та очільницею організації під назвою «Інститут міграційної політики», яка базується в Берліні, але працює з росіянами. На сайті інституції її названо експерткою Російської ради з міжнародних справ, створеної в 2010 році при МЗС Росії за розпорядженням президента РФ, та членкинею Європейської міграційної мережі при ЄС.
Bild — німецький таблоїд, одне з провідних видань Німеччини. У березні 2023 року він створив свій російськомовний телеграм- та ютуб-канал «BILD на русском». Ютуб-канал має студію, яка базується в Берліні.
Фото: скриншот